در گفت‌وگو با تسنیم

علیخانی: در ویتنام از شدت گرما انگشت پایم زخم شده بود/ برای ارائه بهترین بازی به فیلیپین می‌روم

پاسور تیم ملی والیبال بانوان گفت: در اردوی ویتنام از شدت گرما انگشت پایم زخم شد، با این وجود این اردو برای بازیکنان تیم مفید بود و در هر بازی با ترکیب متفاوت به میدان رفتیم.

شبنم علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: اردوی ویتنام برای بازیکنان و کادرفنی بسیار خوب بود از آن جهت که بازیکنان در شرایط مسابقه محک خوردند و مربیان نیز شناخت بیشتری نسبت به بازیکنان پیدا کردند.

وی افزود: در هر ست از بازی‌ها ترکیب تیم تغییرمی‌کرد. من خودم در هیچ بازی کنار ندا چملانیان در زمین بازی نکرده بودم اما در بازی‌های دوستانه برابر ویتنام این فرصت فراهم شد.  کادرفنی ترکیب‌های مختلف را در مسابقات امتحان کردند تا به ترکیب اصلی برسند.

بازیکن تیم ملی والیبال بانوان ادامه داد: ما ۴ بازی دوستانه را برابر ویتنام برگزار کردیم. در ۴ مسابقه نتیجه را واگذار کردیم البته با اختلاف امتیازهای نزدیک به هم. در واقع ما به اشتباهات فردی باختیم. تیم ویتنام تیم بسیار منظم، قوی و با برنامه بود. ویتنامی‌ها قابلیت قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر آسیا را دارند.

علیخانی یادآورشد: به لحاظ شرایط آب وهوایی اردوی ویتنام خوب نبود. کمپ اسکان تیم ما در روز اول به هیچ وجه مناسب نبود. مسابقات ما نیز در سالنی برگزار شد که سیستم‌های تهویه نداشت. شدت گرمای هوا به قدری بود که انگشت پایم در کفش زخم شده بود. این شرایط واقعا غیر قابل تحمل بود تا این که دوبازی آخر را در سالنی برگزار کردیم که سیستم‌های خنک کننده داشت.

وی اظهار داشت: اردوی ویتنام روی هم رفته خوب بود اما خیلی خسته شدیم. سفر رفت ما ۲۴ ساعت به طول انجامید. برگشت ما نیز ۱۸ ساعت بود. این در حالی است که هفته آینده نیز عازم فیلیپین می‌شویم. امیدوارم خستگی مسیر رفت وآمدمان به ویتنام روی تمرینات و  عملکردمان درمسابقات فیلیپین نگذارد.

پاسور تیم ملی والیبال بانوان گفت: یک هفته فرصت داریم تا روی نقاط ضعف و قوت خود کار کنیم. تیم ما به لحاظ تکنیکی فاصله زیادی با رقبایی همچون ویتنام ندارد. ما خطاهای انفرادی داریم. این در حالی است که بازیکنان تیمی مثل ویتنام از توپ های سخت امتیاز کسب می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر اعتماد به نفس بازیکنان تیم بالا باشد در قهرمانی آسیا موفق خواهیم بود. به شخصه در طی این سال‌ها که در تیم ملی بودم همواره به این فکر کردم که در هر میدانی بهترین بازی را داشته باشم. اگرتک تک بازیکنان با این اعتقاد وارد زمین شوند به طور حتم موفق خواهیم بود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار