سیاست فدراسیون حفظ شان و منزلت ملی‌پوشان است

آشوری: انتشار عکسی ناجوانمردانه از تیم ملی حلاوت موفقیت‌ها را کمرنگ کرد/ تنها کشوری بودیم که در دهکده مسابقات نبودیم

دبیر فدراسیون کاراته گفت: درحالی که باید از موفقیت‌های کاراته مسرور باشیم و جشن شادی برپا کنیم اما متاسفانه انتشار عکسی ناجوانمردانه حلاوت این شیرینی را کمرنگ کرده است.

خبرنگار ورزشی ، در حالی که کاراته ایران در هفته‌های اخیر با درخشش در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های جهانی کاراته موجب شور و شعف در جامعه ورزش ایران شده است اما امروز(یکشنبه) انتشار عکس زیر باعث سوءتفاهماتی شده است.

با توجه به عکس‌های منتشر شده از ملی‌پوشان کارته در هتل محل اقامت‌شان و اعلام رضایت آنها از نحوه حضور در بازی‌های جهانی به نظر می‌رسد کسانی که این عکس را منتشر کردند به دنبال تسویه حساب شخصی با فدراسیون و مسئولان این رشته هستند و به هیچ وجه اهداف خیرخواهانه‌ای ندارند. در حالی که این روزها کاراته ایران برخلاف گذشته روزهای آرامی سپری می‌کند و این آرامش نیز به تیم ملی جهت اقتدار در کاراته آسیا و جهان منتقل شده است اما هنوز هستند کسانی که با اقدامات غیراخلاقی به دنبال ایجاد حاشیه برای این رشته هستند. کسانی که موفقیت‌های کاراته ایران باعث به خطر افتادن جایگاه آنها شده است و تنها راه زیر سوال بردن موفقیت‌های فدراسیون کاراته را نیز ایجاد حاشیه‌های کودکانه برای این رشته می‌دانند.

محسن آشوری، دبیر فدراسیون کاراته و مدیر تیم‌های ملی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در این خصوص اظهار داشت: همانطور که می‌دانید زحمات مربیان و ورزشکاران ما در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان منجر به قهرمانی در چهار رده سنی شد و ملی‌پوشان ما با ۵ سهمیه در بازی‌های جهانی کاراته صاحب یک طلا و چهار نقره شدند. در حالی که ما امروز باید از این موفقیت‌ها مسرور باشیم و جشن شادی برپا کنیم اما متاسفانه انتشار عکسی ناجوانمردانه حلاوت این شیرینی را کمرنگ کرده است.

وی افزود: ما برای سفر به محل برگزاری مسابقات کاراته جهانی به کیف اوکراین پرواز کردیم و از آنجا به ورشو لهستان رفتیم. با توجه به اینکه برای رفتن به وروسلاو محل برگزاری مسابقات باید ۴۰ دقیقه منتظر قطار می‌ماندیم، ملی‌پوشان در کنار ایستگاه قطار استراحتی کوتاه کردند. زمانی که ما نیز وارد دهکده بازی‌ها شدیم با توجه به نامناسب بودن خوابگاه تیم‌ها اجازه استقرار تیم را ندادیم و سریعا یکی از بهترین و لوکس‌ترین هتل‌ها شهر را برای ملی‌پوشان انتخاب کردیم تا شان و منزلت کاراته ایران پایین نیاید.

دبیر فدراسیون کاراته تاکید کرد: من همیشه سعی کردم در تدارک تیم‌های ملی بهترین پوشاک، اردو، محل اقامت و خوراک را برای بازیکنان تیم ملی تهیه کنم تا احترام آنها را حفظ کنم. ما حتی برای یک وعده غذایی مجددا به دهکده بازی‌ها برگشتیم اما باز هم با توجه به کیفیت پایین غذاها به داخل شهر برگشتیم و از بهترین رستوران‌ها برای بازیکن غذا تهیه کردیم. با توجه به رایگان بودن اقامت تیم‌ها در دهکده مسابقات  ما تنها کشوری بودیم که به خاطر شان ملی‌پوشان ایران خارج از دهکده و در هتلی بی‌نظیر اقامت کردیم.

آشوری در پایان خاطر نشان کرد: اقامت در بیرون از دهکده مسابقات هزینه‌ای سربار برای ما بود اما سیاست فدراسیون کاراته در این است که شان و منزلت ملی‌پوشان و افتخارآفرینان ایران حفظ شود و بهترین هتل را برای اقامت ملی‌پوشان انتخاب کرد. این عکس مصداق بی‌اخلاقی بود و بی‌انصافی نسبت به نحوه اعزام و اسکان تیم ملی بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار