رکورد ثمری به اولویت‌های پرتاب وزنه مسابقات جهانی نرسید

نماینده پرتاب وزنه ایران شانس حضور در رقابت‌های جهانی لندن را از دست داد.

و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، به دنبال کسب ۴ مدال طلای نمایندگان ایران در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا و اعلام اتحادیه جهانی دوومیدانی مبنی بر حضور نفرات اول مسابقات قهرمانی آسیا بدون کسب حدنصاب در رقابت‌های جهانی لندن، قرار شد تیم ملی دوومیدانی ایران با ترکیب احسان حدادی، علی ثمری، حسن تفتیان و حسین کیهانی راهی لندن شود.

از آنجا که اتحادیه جهانی دوومیدانی در خصوص حضور قهرمانان مسابقات قهرمانی آسیا (هند) بدون کسب حدنصاب، حضور در مسابقات جهانی را منوط به عدم تکمیل استارت لیست مواد میدانی (پرتاب‌ها و پرش‌ها) با رکوردهای ورودی اعلام کرده بود، در روز پایانی فرصت کسب سهیمه مسابقات جهانی لندن، لیست ۳۲ نفره ورزشکارانی که سهمیه ماده پرتاب وزنه را با رکورد ۲۰.۵۰ متر کسب کرده بودند تکمیل شد. بدین ترتیب علی ثمری که با رکورد ارزشمند ۱۹.۸۰ متر قهرمان آسیا در مسابقات هند شده بود، شانس حضور در رقابت های جهانی لندن را از دست داد.

فدراسیون دوومیدانی نیز طی مکاتباتی با کنفدراسیون آسیا و رایزنی با اتحادیه جهانی خواستار تجدید نظر و تخصیص سهمیه ثمری شد، اما از آنجا که قوانین حضور در رقابت‌های جهانی منوط به کسب سهمیه و حدنصاب است، اولویت حضور با ورزشکارانی است که موفق به ثبت رکورد ورودی شده‌اند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار