روایت قوی ترین وزنه‌بردار معلول جهان از سفر به ژاپن

رحمان: توکیو زیرساخت‌های مناسبی برای پارالمپیک ۲۰۲۰ دارد

قوی‌ترین وزنه‌بردار معلول جهان زیرساخت‌های شهر توکیو برای میزبانی از پارالمپیک ۲۰۲۰ را مطلوب توصیف کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، سیامند رحمان که به دعوت فدراسیون وزنه‌برداری ژاپن به این کشور سفر کرده بود، در بازگشت از توکیو پیرامون برنامه های انجام شده در این سفر اظهار داشت: خوشحالم که این فرصت پیش از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به دست آمد که به ژاپن سفر کنم و تجربه بسیار خوبی بود.

وی افزود: در این سفر بازدید و نشست‌های متعددی پیش بینی شده بود که طبق برنامه انجام شد. از جمله دیدار با دانش آموزان ژاپنی و پاسخ دادن به پرسش های آنها، نشست خبری با مطبوعات و خبرگزاری‌های ژاپن، حضور در ضیافت شام شرکت الیکو ( تولید کننده تجهیزات وزنه برداری)، بازدید از نمایشگاه تجهیزات ورزشی که بسیاری از کشورها در آن حضور داشتند و آخرین تجهیزات و لوازم بدن سازی، وزنه برداری و سایر وسایل ورزشی به نمایش گذاشته بود، امضای یادبود بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو که در مراسم امضای آن رئیس شرکت تویوتا نیز حضور داشت، شرکت در سمیناری با حضور ورزشکاران و مربیان ژاپنی و در نهایت مهار نمادین وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی در نمایشگاه تجهیزات ورزشی و همچنین شرکت در کاپ الیکو که مسابقاتی نمادین بود و هشت وزنه بردار دارای معلولیت به همراه من وزنه برداری کردیم.

قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان خاطر نشان کرد: یکی از کارهای جالبی که از سوی میزبان انجام شد تهیه مستندی از سفر من به ژاپن بود که از بدو ورود آغاز می شد و در یکی از بخش های این مستند از من خواسته شد که به زبان انگلیسی، تماشاچیان را به دیدن مسابقه ام در پارالمپیک ۲۰۲۰ دعوت و در کنار آن به برپایی بازی های پارالمپیک در این کشور نیز اشاره کنم.

دارنده دو مدال طلای بازی‌های پارالمپیک گفت: در بازدید از شهر توکیو، نکته ای که بسیار توجهم را جلب کرد، مناسب سازی شهری بود، به نحوی که در وسایل حمل و نقل عمومی، ورودی ساختمان ها و ... پیش بینی های لازم برای حضور افراد دارای معلولیت شده بود و این مسئله نشان از اهمیت این کشور به نیازهای این قشر دارد.

رحمان اضافه کرد: نکته دیگر، تبلیغات بسیار گسترده در این کشور برای بازی های پارالمپیک بود که حتی می توان گفت این تبلیغات به نسبت المپیک نیز بیشتر بود. دهکده بازی ها نیز تا سال آینده تکمیل می شود و این کشور درصدد است تا مسابقات پیش پارالمپیکی را به منظور آمادگی هر چه بیشتر برگزار کند. در مجموع می توان گفت این کشور با زیرساخت‌های خوبی که تدارک دیده و همچنین مناسب سازی های انجام شده، برای برگزاری بازی های پارالمپیک آمادگی خوبی دارد.

رکورددار دسته فوق سنگین معلولین جهان در پایان گفت: خوشحالم که به این سفر دعوت شدم و باید بگویم که مردم ژاپن بسیار مهمان نواز، خون گرم و دقیق هستند و در تلاشند تا یکی از بهترین پارالمپیک های تاریخ را میزبانی کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار