یاغی برزیلی به تمرینات بارسلونا بازگشت

چرا نیمار جدایی‌اش از آب‌واناری‌هارا اعلام نمی‌کند؟

ستاره برزیلی آبی‌واناری‌ها به تمرینات تیمش بازگشت، اما همچنان آینده‌ای مبهم در این تیم دارد.

، در پی درگیری نیمار با سمدو، مدافع جدید آبی‌واناری‌ها در تمرین روز پنجشنبه تیم فوتبال بارسلونا در اردوی پیش‌فصل این تیم بود که روزنامه اسپانیایی «آس» مدعی شد، ارنستو والورده، سرمربی کاتالان‌ها ستاره برزیلی‌اش را از اردوی آبی‌واناری‌ها اخراج کرده است، اما نشریه «دیلی‌میل» انگلیس با انتشار تصاویری جدید خبر داد نیمار به تمرینات بارسا بازگشته و عصر روز گذشته (جمعه به وقت آمریکا) به همراه هم‌تیمی‌هایش در میامی واقع در ایالت فلوریدای آمریکا تمرین کرده است.

در حالی که گفته می‌شود پیوستن نیمار به پاری‌سن‌ژرمن قطعی به نظر می‌رسد و این بازیکن برای عقد قراردادی پنج ساله به ارزش ۳۰ میلیون یورو در سال با قابلیت تمدید برای یکسال دیگر با این باشگاه فرانسوی به توافق رسیده است، برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند دلیل اینکه مهاجم تیم ملی برزیل اعلام رسمی جدایی‌اش از بارسا را به تعویق انداخته این است که می‌خواهد ۲۵ میلیون پاداش وفادارای‌اش را از باشگاه بارسلونا بگیرد و سپس از این تیم جدا شود. طبق بندی که در قرارداد وی وجود دارد، در صورتی که این بازیکن تا تاریخ ۳۱ جولای در بارسا بماند، این باشگاه اسپانیایی باید رقم ۲۵ میلیون پوند به عنوان پاداش وفاداری به نیمار بپردازد.

بر اساس گزارش رسانه‌های مختلف، بارسلونا در صورتی که نیمار را از دست بدهد در وهله اول به دنبال جذب فیلیپه کوتینیو از لیورپول خواهد بود، اما به هر دلیلی در این راه موفق نباشد اِدن ازار از چلسی و دله آلی از تاتنهام گزینه‌های بعدی بارسایی‌ها خواهند بود.

لوئیس سوارس، هم‌تیمی اروگوئه‌ای نیمار هم درباره آینده این بازیکن برزیلی اظهار داشت: نیمار به وقتش و در زمان مناسبی در مورد آینده‌اش اظهارنظر خواهد کرد و هر تصمیمی که بگیرد ما از او حمایت خواهیم کرد.

یوهان کرایف، اسطوره فقید بارسلونا در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در انتقاد از سران باشگاه بارسلونا بابت پرداخت رقم ۵۷.۱ میلیون یورویی به منظور جذب نیمار گفته بود: مشکل بارسلونا، نیمار است. شما نمی‌توانید بازیکنی ۲۱ ساله را به خدمت بگیرید و دستمزدی بیشتر از بازیکنانی که به تمامی عناوین قهرمانی رسیده‌اند، بپردازید.

واکنش‌ها و اظهارنظر‌های بارسلونایی‌ها در چند روز اخیر اینطور نشان می‌دهد که جدایی نیمار از بارسلونا نزدیک است. ابتدا لیونل مسی تصاویر مشترکی که از خود و نیمار در حساب کاربری‌اش در «اینستاگرام» منتشر کرده بود را پاک کرد تا شایعه جدایی هم تیمی‌ برزیلی خود را از بارس قوت ببخشد و حالا هم اظهارنظرهای تأمل برانگیر سوارس و بارتومئو .

خوسپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا هم  در تازه‌ترین اظهارنظر گفته است: اگر نیمار می‌خواهد از بارسلونا برود، رقم فسخ قرارداد را بپردازد و برود. با پولی که (از طریق فروش نیمار) نصیب‌مان خواهد شد، تیم قوی‌تر خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار