از بزرگان و عقلای جامعه فوتبال تقاضای کمک فکری دارم

ساکت: اراده فدراسیون حمایت جدی از تیم‌های ملی است/ قرار نیست تیم‌های ما دچار چالش شوند

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال تأکید کرد که اراده این فدراسیون حمایت جدی از تیم‌های ملی است.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت در آیین افتتاح دوره مربیگری پرولایسنس که امروز به مدرسی فلمینگ دانمارکی در مرکز ملی فوتبال برگزار شد، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در این جمع حضور دارم. دیدن مربیان نامدار فوتبال کشور در این جمع صمیمی باعث مسرت است. ضمن اینکه خوشحالم مدرس نامدار فوتبال جهان، آقای فلمینگ را پس از سال‌ها دیدم. برایم جالب بود که او خاطرات زیادی از نخستین دیدارمان که به سال‌ها پیش مربوط می‌شود، داشت.

وی ادامه داد: استراتژی فدراسیون در بحث موضوعات آموزش در حال تغییر است. این موضوع براساس بررسی‌های دقیق صورت گرفته در این باره در ماه‌های اخیر است. آسیب‌شناسی در بحث نظام آموزشی فدراسیون با مشورت با بزرگان و اهل فن صورت گرفته است. متأسفانه عدم توازن در بحث مربیگری عمومی و تخصصی به صورت جدی مشهود است. من فقط در این محفل یک جمله را می‌گویم که فدراسیون به این باور رسیده است که در حوزه آموزش باید استراتژی دگرگون شده‌ای را دنبال کند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: دو بحث را اینجا مطرح می‌کنم. از بزرگان و عقلای جامعه فوتبال هم تقاضا دارم به فدراسیون فوتبال کمک فکری دهند، چرا که ما همواره به نگاه منتقدان منصف توجه ویژه‌ای داشته‌ایم و از نگاه ژرف‌شان بهره‌مند بوده‌ایم. یک بحث در حوزه تیم‌های پایه‌ای وجود دارد که به زندگی حرفه‌ای بازیکنان مربوط می‌شود. می‌بایست به بازیکنان در این رده‌ها آموزش‌های لازم را به موازات تعلیم‌های فنی در حوزه‌های اجتماعی هم ارائه دهید و زندگی سالم و حرفه‌ای ورزشی را تبیین فرمایید. قطعاً نگاه شما بزرگان در این زمینه یاری‌رسان است و بدون شک زندگی خصوصی و اجتماعی بازیکنان ملی در این رده‌ها، اهمیت زیادی دارد.

ساکت ادامه داد: موضوع دوم این است که مربیان در رده‌های مختلف می‌بایست به قوانین جاری و ساری توجه ویژه‌ای داشته باشند و حداقل یک بار به شکل جدی مقررات داخلی را مطالعه کنند. برای مثال رئیس کمیته انضباطی حدود یک ماه قبل موضوعی را به صورت دقیق درباره مقررات مصوب و لازم الاجرا در زمینه حضور بازیکنان دعوت شده به تیم‌های ملی مطرح می‌کند، اما این موضوع از دید بسیاری دور می‌ماند و این، خود سبب‌ساز اتفاقات بعدی می‌شود.

وی یادآور شد: اراده فدراسیون فوتبال، حمایت جدی از تیم‌های ملی است. قرار نیست تیم‌های ما در عرصه‌های بین‌المللی دچار چالش شوند. در سه ماه تابستان، دو هزار و ۷۴۰ نفر به مرکز ملی فوتبال می‌آیند تا در اردوهای ملی شرکت کنند. همه این‌ها در راستای این است که فوتبال ملی در کنار باشگاه‌ها موفق باشد. فدراسیون فوتبال نگاه قانونی را نسبت به موضوعات دارد و اگر پیش‌تر اغماض می‌شده، مورد انتقاد قرار می‌گرفته است. لذا بنابه تصریح هیئت رئیسه فدراسیون، کمیته انضباطی قاطعانه اجرای آیین‌نامه را  اعمال می‌کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار