پرسپولیسی‌ها مشکل‌شان را با باشگاه خود حل کنند و پای استقلال را وسط نکشند

توفیقی: اگر روال فدراسیون ظلم در حق استقلال باشد، هیئت مدیره تصمیمی جدی می‌گیرد/ کمیته انضباطی نباید کمیته افراد باشد

معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت: کمیته انضباطی نباید کمیته انضباطی افراد بالادستی خود باشد و باید رأی بی‌طرف بدهد.

پندار توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره شکست یک بر صفر استقلال مقابل صنعت نفت آبادان در هفته اول لیگ برتر اظهار داشت: این شکست محبت فدراسیون فوتبال بود! استقلال در سایه محرومیت فدراسیون که بی‌خود و بی‌جهت بود، شکست خورد. شما دیدید که استقلال چقدر از نبود بازیکنانش آسیب دید.

وی در مورد اظهارات علیرضا منصوریان مبنی بر اینکه اعلام کرده محمدرضا ساکت، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال را بی‌اطلاع از قوانین است، گفت: به این موضوع که ساکت قوانین را می‌داند یا نه، ورود نمی‌کنم. ما اطلاعات‌مان را مکتوب به فدراسیون فوتبال داده‌ بودیم. انتظارمان از ساکت به‌عنوان یک فرد فوتبالی خیلی بیشتر از این حرف‌ها بود. به خاطر اشتباه، ناحق استقلال را از بازیکنان خود محروم کردند. روز گذشته دیدید که هافبک دفاعی نداشتیم و دفاع ما هم آسیب دیده بود.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در واکنش به احضار منصوریان به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: نامه‌ مکتوب از سوی این کمیته به باشگاه استقلال ارسال نشده است. اگر روال فدراسیون روالی باشد که بی‌قانونی و ظلم به استقلال را در پیش بگیرد، مطمئناً هیئت مدیره باشگاه تصمیم جدی‌تری خواهد گرفت. از فدراسیون فوتبال انتظار بیشتری می‌رفت که جلوی این بی‌عدالتی را بگیرد. ما به طور حتم شکایت‌ خواهیم کرد و پیگیر حق استقلال هستیم.

توفیقی در خصوص اینکه شکایت باشگاه استقلال از چه کمیته‌ای خواهد بود، گفت: اولاً که کمیته انضباطی نباید در خدمت رؤسای فدراسیون فوتبال باشد. اگر این کمیته بخواهد جانبدارانه و یک‌طرفه رأی دهد، کمیته انضباطی فدراسیون نیست و «کمیته انضباطی افراد» است، افرادی که بالادست مسئولان این کمیته هستند. کمیته انضباطی باید بی‌طرف رأی بدهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است محرومیت سه بازیکن استقلال به فیفا و AFC اطلاع داده شود، تصریح کرد: تصمیم این موضوع برعهده هیئت مدیره خواهد بود.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات مهدی طارمی و محسن مسلمان مبنی بر اینکه قرارداد بازیکنان استقلال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است، اما قرارد آنها ۹۵۰ میلیون بسته شده، گفت: من نباید پاسخ بازیکن را بدهم. آنها بروند مشکلات‌شان را با باشگاه‌شان حل کنند و بی‌خودی پای باشگاه‌های دیگر را وسط نکشند. ضمن اینکه صحبت کردن در مورد باشگاه دیگر حرفه‌ای نیست.

توفیقی در پایان گفت: باید فرا رسیدن سالگرد کسب ستاره دوم و واقعی نه ستاره جعلی را به هواداران استقلال تبریک بگویم. روح منصورخان پورحیدری شاد که خالق ستاره‌های استقلال است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار