اتفاقات خوبی در جوانگرایی داوران شده است

تاج: جامعه داوری احتیاج به آرامش دارد/ رحم و ترحم در قضاوت و نظارت منطقی ندارد

رئیس فدراسیون در جمع ناظران فوتبال گفت: رحم، رفاقت و ترحم در امر قضاوت و نظارت منطقی ندارد.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس ناظران فوتبال لیگ برتر و دسته اول فوتبال در ابتدا درباره وضعیت تیم‌های ملی گفت: جوان‌گرایی خوبی در تیم‌های ملی بزرگسالان و تیم امید اتفاق افتاده است. تیم زیر ۲۳ سال که در حال حاضر در مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ در قرقیزستان است، با  ۲۲ بازیکن زیر ۲۳ سال در این پیکارها شرکت کرده است. سعی داریم این تیم را برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ آماده کنیم تا پشتوانه خوبی در تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم.

وی در ادامه درباره وضعیت داوری کشور گفت: خوشبختانه ارزیابی من درباره وضعیت داوری خوب است، چرا که در مسیر درستی قرار گرفته است. با تلاش‌های اصفهانیان و کامرانی‌فر اتفاقات خوبی در زمینه جوان‌گرایی در داوران رخ داده است.

تاج در ادامه بیان کرد: جامعه داوری احتیاج به آرامش دارد. همه با هم باید این مسیر را برای داوران هموار کنیم. رسانه نیز باید تلاش کنند تا این بستر فراهم شود و داوران در شرایط خوب روحی و روانی بتوانند قضاوت کنند. آنچه مسلم است رحم و ترحم در قضاوت و نظارت منطقی ندارد، چرا که داوران قاضی زمین سبز هستند.

رئیس فدراسیون در ادامه درباره افزایش حق‌الزحمه داوران در فصل جدید گفت: قصد داریم در فصل ۹۷-۹۶ حق‌الزحمه داوران و ناظران در تمام لیگ‌های کشور را افزایش دهیم. معتقدم ابتدا باید مشکلات را دسته‌بندی کرده و سپس بهترین راه را برای حل کردن آن  پیدا کنیم.

تاج در ادامه افزود: داوران براساس نمرات و عملکردی که در رقابت‌ها داشته‌اند برای قضاوت در مسابقات انتخاب می‌شوند. من زمانی که رئیس کمیته داوران بودم، هیچ توصیه‌ای برای اینکه کدام داور بازی را قضاوت کند، نکرده‌ام. تلاش‌مان در فصل جدید این است که فصل پیش رو را با دستمزد جدید شروع کنیم. کلیات این موضوع هم مصوب شده است.

رئیس فدراسیون در پایان ضمن تشکر از کمیته و دپارتمان داوران گفت: از رؤسای قبلی کمیته داوران که در گذشته فعالیت داشته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنم. خدمات این عزیزان را پاس می‌داریم. همچنین از شما ناظرین تشکر ویژه‌ای دارم که در این کلاس حضور یافتید تا به جامعه داوری کمک کنید و باز هم تأکید می‌کنم که رحم، رفاقت و ترحم در قضاوت و نظارت جایی ندارد. 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار