در گفت‌وگو با تسنیم

اصفهانیان: حق‌الزحمه داوران را افزایش دادیم/ جوان‌گرایی در دستور کار ماست

رئیس کمیته داوران از افزایش دستمزد داوران لیگ برتری برای فصل آینده خبر داد.

فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در حاشیه افتتاح کلاس‌های ناظران بازی‌های لیگ برتر و دسته اول در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، گفت: این کلاس‌های پیش‌فصل و توجیهی ناظران فوتبال مخصوصاً ناظران حاضر در لیگ برتر بود. ناظرانی که امروز در این کلاس‌ها حضور پیدا کردند از داوران باسابقه و پیشکسوت فوتبال ما هستند که چند سالی است که بازنشسته شده‌اند و ما درخواست کردیم از آنها که در کلاس‌های توجیهی حضور پیدا کنند تا بتوانیم یکپارچگی، یکنواختی و دقت در کارها داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: کلاس‌های توجیهی پیش‌فصل به مدت دو روز در محل آکادمی فوتبال برگزار خواهد شد و ما در این کلاس‌ها مطالب جدید و بعضی از قوانین ناظران را که تغییر کرده است، مرور خواهیم کرد تا ناظران برای فصل جدید مشکلی نداشته باشند.

اصفهانیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه نوع قوانینی برای ناظران تغییر پیدا کرده است، اظهار داشت: خیلی از قوانین تغییر پیدا کرده است. اگر بخواهیم به جزئیات آن اشاره کنیم وقت زیادی می‌برد، اما در این کلاس‌ها فیلم این قوانین به نمایش در می‌آید تا ناظران بتوانند با دقت به کارهای خود ادامه بدهند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت قضاوت داوران لیگ برتری برای فصل پیش رو گفت: برای داوران لیگ برتری کلاس‌های توجیهی برگزار کردیم و از همه آنها تست‌های آمادگی جسمانی، دانش داوری و پزشکی به‌عمل آوردیم. ان‌شاءالله که لیگ خوبی داشته باشیم و داوران‌مان نسبت به سال گذشته قضاوت‌های بهتری داشته باشند، ضمن اینکه ما جوان‌گرایی را نیز در بخش داوران در دستور کار قرار دادیم. ان‌شاءالله در لیگ مشاهده خواهید کرد که داوران جوان ما چطور قضاوت خواهند کرد.

وی راجع به موضوع حق‌الزحمه داوران لیگ برتر نیز افزود: حق‌الزحمه داوران لیگ برتر نیز برای فصل آینده درصدی افزایش دادیم و منتظر تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هستیم، با کلیات این موضوع موافقت شد و فقط در جزئیات باید جلسات دیگری برگزار کنیم تا داوران‌مان نیز در خصوص این موضوع مشکلی نداشته باشند. 

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص جلسه هفته گذشته مدیران ارشد این فدراسیون با وزیر ورزش خاطرنشان کرد: جلسه بسیار خوبی برگزار شد. به نظر من صحبت‌هایی که در آن جلسه مطرح شد حمایت از تیم ملی فوتبال ایران بود. گسترش فضای زمین‌های چمن اعم از زمین آکادمی فوتبال و ساخت هتل و اقامتگاه برای تیم ملی و فدراسیون فوتبال از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد. نگاه وزیر ورزش در سال منتهی به جام جهانی ۲۰۱۸ بسیار مثبت است و آقای سلطانی‌فر حمایت خود را از تیم ملی ایران به نوعی در این جلسه مطرح کرد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار