کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا - تایلند

۵ آزادکار ایران راهی فینال شدند

پنج کشتی‌گیر ایران به دیدار فینال و یک کشتی‌گیر نیز به دیدار رده‌بندی مسابقات روز دوم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند راه یافتند.

و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مسابقات ۷ وزن دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا، از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بانکوک تایلند در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات مقدماتی، سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، میثم زارع، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان ۴۶، ۵۴، ۷۶، ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم با شکست تمامی حریفان خود به دیدار فینال راه یافتند و سید مبین حسینی در وزن ۶۹ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۶ کیلوگرم سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۳ از سد حریف هندی گذشت و به دیدار پایانی رسید. جعفریان در این دیدار به مصاف کشتی گیر قزاقستانی می‌رود.

در وزن ۵۴ کیلوگرم مهدی عشقی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت. وی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عشقی در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر ۵ برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با کشتی گیر هندی مبارزه می‌کند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ نماینده قزاقستان را شکست داد اما در دیدار دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن ۷ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ژاپنی در دور بعد، مقصودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۹ کیلوگرم سید مبین حسینی در مبارزه نخست مقابل کشتی گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل کشتی گیر پاکستانی با نتیجه ۶ بر ۷ مغلوب شد اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در دیدار فینال، حسینی در گروه شانس مجدد با نتیجه ۱۱ بر ۲ کشتی گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. حسینی برای کسب مدال برنز به مصاف حریف مغولی می‌رود.

در وزن ۷۶ کیلوگرم میثم زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد کشتی‌گیر ازبکستانی گذشت وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. حریف زارع در این دیدار نماینده کشور هند است.

در وزن ۸۵ کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروتن در دیدار پایانی با کشتی گیر ازبکستانی مسابقه می‌دهد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم سید مهدی هاشمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر ژاپنی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این نماینده ایران در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این دیدار به مصاف کشتی گیر ترکمنستانی می‌رود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار