امیدهای ایران زیر زره بین

تیم ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ را بشناسید

تیم فوتبال امید ایران برای شرکت در مسابقات جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا در کشور قرقیزستان حضور دارد و در اولین دیدار خود برابر میزبان به برتری دست یافت.

تیم فوتبال امید در شرایطی در رقابت های جام ملت های آسیا زیر ۲۳ سال قرقیزستان حضور یافته که شاکله ی این تیم  را بازیکنانی تشکیل می دهند که جام جهانی جوانان را پشت سر گذاشتند و حالا فدراسیون فوتبال با انتقال کادر فنی تیم جوانان به سطح تیم امید کشور امیدوار است پس از سال ها، این تیم بتواند با شرکت در تورنمنت های مختلف و کسب تجربه و البته حفظ هماهنگی که با انتقال امیرحسین پیروانی از مربی تیم جوانان به عنوان مربی امید دنبال شده است، به رقابت های المپیک ۲۰۱۸ روسیه راه یابد.


تیم امید ایران به سرمربیگری امیرحسین پیروانی در اولین دیدار خود با ترکیب نیما میرزازاد، سینا مریدی، رضا شکاری، سینا خادم پور، نیما طاهری، محمد مهدی خانی، رضا جعفری، صادق محرمی، علی قلی زاده و مهران درخشان مهر مقابل میزبان این رقابت ها قرقیزستان با نتیجه ی ۲ بر ۱ در شرایطی به پیروزی رسید که رضا شکاری و علی قلی زاده زننده گل های ایران بودند.


در زیر نگاهی داریم به بازیکنان تیم امید و تیم هایی که در آن بازی می کنند.


ایستاده از چپ  به ترتیب (نیما میرزازاد، سینا مریدی، رضا شکاری، سینا خادم پور، نیما طاهری، میلاد سرلک):


* نیما میرزازاد: گلر فصل گذشته ی تیم ملوان بندرانزلی در این فصل نیز با حضور نادر دست نشان روی نیمکت تیم، در ملوان ماندنی شده است و با جدایی ایمان صادقی گلر سابق پرسپولیس و خونه به خونه از جمع ملوانی ها انتظار می رود در فصل پیش رو، فرصت بازی بیشتری به او برسد تا برای رقابت های مقدماتی المپیک با تجربه تر شود.


* سینا مریدی: سینا مریدی فصل گذشته توانست خود را به عنوان بازیکنی جوان به ترکیب تیم فولادخوزستان تحمیل کند و در این فصل نیز یکی از بازیکنان تیم تغییرشکل یافته ی فولادخوزستان به سرمربیگری سیروس پورموسوی است و با جدایی مهرداد جماعتی از این تیم امیدوار است خود را به عنوان دفاع چپ اصلی تیم مطرح کند.


رضا شکاری: شکاری با درخشش در جام جهانی جوانان خود را به عنوان یکی از ستاره های آینده دار فوتبال ایران مطرح کرده است؛ در حال حاضر یکی از دغدغه های های مهاجم جوان تیم ملی حل اختلاف به وجود آمده بین دو باشگاه روستوف روسیه و ذوب آهن است تا با مشخص شدن تکلیف تیم آینده اش با تمرکز بیشتری به فوتبال ادامه دهد.


سینا خادم پور: سینا خادم پور هافبکی است که فوتبال خود را در رده های پایه نفت تهران دنبال کرده است؛ این بازیکن در فصل نقل و انتقالات با قراردادی ۵ ساله به تیم استقلال تهران پیوست ولی باشگاه نفت تهران توانست قرارداد این بازیکن را فسخ کند؛ خادم پور در زمان حضور علی کریمی یکی از بازیکنانی بود که با نفت تهران تمرین می کرد.


نیما طاهری: طاهری در پست مدافع آخر بازی می کند؛ بازیکن جوان باشگاه ذوب آهن اگرچه در جام جهانی و دیدار ابتدایی امیدهای ایران برابر قرقیزستان دو اشتباه منجر به گل داشت ولی با کسب تجربیات لازم و حمایتی که کادر فنی تیم امید از او دارد، می تواند به بازیکنی مورد اعتماد در قلب خط دفاعی بدل شود. طاهری فصل گذشته فرصت حضور در تیم ذوب آهن را پیدا نکرد و حالا باید نظر امیرقلعه نویی برای رسیدن به ترکیب اصلی سبزپوشان جلب کند.


میلاد سرلک: سرلک هافبک تدافعی سپاهان در فصل گذشته بود و در این فصل نیز زلاتکو کرانچار حساب ویژه ای روی توانایی های او باز کرده است تا در کنار رسول نویدکیا بازیسازی طلایی پوشان را آغاز کنند و از حملات حریف هم جلوگیری کنند؛ این بازیکن با نظر امیرحسین پیروانی به عنوان کاپیتان تیم امید ایران انتخاب شده است.

 


نشسته از چپ (محمد مهدی خانی، رضا جعفری، صادق محرمی، علی قلی زاده، مهران درخشان مهر):


* محمد مهدی خانی: مهدی خانی فصل گذشته را در تیم نیروی زمینی پشت سر گذاشت؛ این مهاجم با گلزنی در جام جهانی جوانان که پس از ۴۰ سال موفق به این مهم شد، به تیم پدیده پیوسته و امیدوار است بتواند در ترکیب تیم محمدرضا مهاجری جای ثابتی برای خود دست و پا کند.


* رضا جعفری: جعفری یکی از بازیکنان جوان باشگاه سایپا است که فصل گذشته در بسیاری از بازی های لیگ برای این تیم به میدان رفت و در تیم جوانان نیز مهره ای تاثثیرگذار به شمار می رود. جعفری با حضور دایی و نگاه ویژه ی این مربی به بازیکنان جوان، در فصل پیش رو می تواند بیشتر از هر زمان دیگری به رشد فوتبال خود کمک کند.

 

* صادق محرمی: سال گذشته که محرمی از ملوان بندرانزلی به پرسپولیس پیوست، شاید هیچ کس فکر نمی کرد بتواند به مهره ای ثابت در ترکیب تیم برانکو بدل شو د ولی مشکلات رامین رضائیان باعث شد صادق محرمی به ترکیب اصلی برسد و این مدافع هم به خوبی از عهده ی وظایفی که به او سپرده شده بود برآمد تا به یکی از شناخته ترین بازیکنان حال حاضر تیم امید بدل شود.


* علی قلی زاده: قلی زاده وینگر چپ سایپا در فصل گذشته بود؛ این بازیکن اگرچه مهره ی فیکس حسین فرکی نبود ولی در اکثر دیدارها سرمربی سابق نارنجی پوشان چشم به سرعت و تکنیک این بازیکن برای خلق موقعیت گلزنی داشت.


* مهران درخشان مهر: هفته ی گذشته وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مقاله ای در اشاره به استعدادهای آینده دار فوتبال آسیا منتشر کرد که نام مدافع چپ فصل گذشته ی ذوب آهن نیز در آن به چشم می خورد؛ مصدومیت مهرداد قنبری مدافع چپ سبزپوشان باعث شد تا درخشان مهر از فرصت به وجود آمده استفاده ببرد و در لیگ قهرمانان آسیا هم تجربه ی بازی پیدا کرد.

 

 

ورزش۳

دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار