در گفت‌وگو با تسنیم

آسیابان: در تهران سهمیه ورود به رقابت‌های جهانی توزیع می‌شود/ سطح فنی سنگ‌نوردان کشورمان خوب است

سرپرست تیم ملی سنگ‌نوردی ایران گفت: رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی تهران سهمیه ورود به مسابقات جهانی است و به همین دلیل پیش بینی می‌کنیم استقبال بالایی ازاین مسابقات شود.

، دومین مرحله از رقابت‌های انتخابی تیم ملی سنگ‌نوردی به میزبانی تهران برگزار شد.

حمید آسیابان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره این مرحله از اردوها اظهار داشت: دومین مرحله از اردوهای انتخابی تیم ملی در دو بخش آقایان و بانوان برگزارشد. دراین مرحله از مسابقات ۱۵ سنگ‌نورد آقا و ۱۱ سنگ نورد در بخش بانوان به رقابت پرداختند.

وی افزود: سهمیه هر کشور در مسابقات قهرمانی آسیا ۵ ورزشکار است. با توجه به این که میزبانی این مسابقات را برعهده داریم در صدد هستیم تا با ورزشکاران بیشتری در رقابت‌های تهران شرکت کنیم. البته این منوط به سطح فنی ورزشکاران است.

سرپرست تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان ادامه داد: در اردوی سوم سطح فنی و رکورد ورزشکاران را ارزیابی می کنیم و ترکیب تیم ملی را مشخص خواهیم کرد.

آسیابان یادآورشد: در مرحله دوم اردوی انتخابی نیز رکوردهای خوبی را از بازیکنان شاهد بودیم. رکورد مد نظر ما ۶ ثانیه است که در این مرحله از اردوها ورزشکاران رکوردهایی بین ۶ تا ۷ ثانیه داشتند. در مراحل بعدی این رکوردها را باید ارتقا بدهیم تا بتوانیم بهترین‌ها  را جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا تیم امید ایران نیز شکت می‌کند. در واقع به دبنال این هستیم تا این بازیکنان را از حالا برای المپیک ۲۰۲۰ آماده کنیم. خوشبختانه در رده سنی امید سنگ‌نوردان خوبی را داریم که رکوردهای خوبی را هم در مسابقات سنگاپور که چندی پیش برگزار شد به ثبت رساندند.

سرپرست تیم ملی سنگ‌نوردی گفت: در بخش بانوان نیز شرایط خوبی داریم. البته در سطح آسیا کمی عقب هستیم. پیش بینی ما این است که بانوان ایران در رشته کلاسیک و تیمی بتوانند صاحب مدال شوند.

حمید آسیابان اظهار داشت: دومین مرحله از اردوهای تیم ملی امروز(شنبه) به پایان می رسد و اردوی بعدی ما احتمالا اواسط مردادماه برپا خواهد شد. در این مدت قرار است کار آماده سازی دیواره مسابقات سنگ‌نوردی به پایان برسد. البته فضای مسابقات تا حدوی آماده است و تا ده روز دیگر دیواره مسابقات به صورت کامل تحویل داده می‌شود.

وی اشاره‌ای هم به تیم های شرکت کننده در این رقابت‌ها داشت و در این باره گفت: پیش بینی ما این است که تیم‌ءهای زیادی از این رقابت ها استقبال کنند. رقابت‌های تهران سهمیه ورود به رقابت‌های جهانی جاکارتا است. در رقابت‌های جهانی نیز سهیمه ورود به بازی های المپیک ۲۰۲۰ توزیع می‌شود. به همین دلیل تیم های آسیایی از این فرصت به خوب استفاده خواهند کرد. برای مثال تیم ژاپن با تیم کامل قرار است شرکت کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار