دوومیدانی قهرمانی معلولان جهان - انگلیس

مختاری دومین طلای ایران را به ارمغان آورد/ عظیمی به برنز بسنده کرد

رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی معلولان جهان در لندن با کسب دو مدال توسط نمایندگان ایران در پرتاب وزنه کلاس F ۵۳ پیگیری شد.

، در هشتمین روز از رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی معلولان جهان که در استادیوم المپیک شهر لندن برگزار می‌شود، امشب (جمعه) اسدالله عظیمی و علیرضا مختاری در پرتاب وزنه کلاس F۵۳ با هفت ورزشکار دیگر از کشورهای لهستان، جاماییکا، جمهوری چک، ژاپن، مکزیک، کرواسی و آمریکا رقابت کردند.

مختاری در این رقابت به ترتیب رکوردهای ۷.۶۵ متر، ۷.۹۸ متر، ۸.۱۶ متر، ۷.۳۷ متر، ۷.۹۰ متر و ۸.۳۵ متر را ثبت کرد و بهترین رکوردش که در پرتاب ششم رقم خورد، به مقام قهرمانی دست یافت.

همچنین عظیمی، ورزشکار ۵۷ ساله کشورمان که در المپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال برنز رسیده بود،  به ترتیب رکوردهای ۷.۷۰ متر، ۶.۹۴ متر، ۷.۵۸ متر، ۷.۸۹ متر، ۷.۶۵ متر و ۷.۹۶ متر را  به ثبت رساند و با بهترین رکوردش که در پرتاب آخر بدست آمد، به مدال برنز بسنده کرد.

کاروان کشورمان که پیش از این یک طلا، هفت نقره و چهار برنز کسب کرده بود، با طلا و برنزی که امشب توسط مختاری و عظیمی کسب شد، تعداد مدال‌هایش به عدد ۱۴ رسید.

رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی معلولان جهان در انگلیس با حضور بیش از هزار ورزشکار از ۱۰۰ کشور دنیا، از ۲۳ تیر تا اول مرداد ماه در جریان است و کاروان ایران نیز با ۲۰ ورزشکار در این مسابقات حضور دارد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار