رسوایى جدید مدیر اجرایى شوراى المپیک آسیا/ پای ۵۰ میلیون یورو در میان است

نایب‌رئیس فدراسیون جهانی شنا و مدیر اجرایى شوراى المپیک آسیا متهم به سوء‌استفاده از پست خود در شورای المپیک آسیا و فساد مالی شده است.

، در حالی که از حسین المسلم، نایب رئیس فدراسیون جهانی شنا (FINA) به عنوان شانس اول پیروزی در انتخابات پیش‌روی این فدراسیون که قرار است روز شنبه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شود، یاد شده است، حالا او مظنون به دست داشتن در فساد مالی است.

روزنامه‌های «اشپیگل» آلمان و «تایمز» انگلیس در این راستا فاش کرد المسلم ۵۷ ساله که در پست مدیر اجرایى شوراى المپیک آسیا نیز فعالیت می‌کند، از شریک تجاری این شورا خواسته تا حق کمیسیون او را به حساب شخصی‌‌اش واریز کند و در این رابطه ۲۰ دقیقه فایل صوتی ضبط شده نیز موجود است.

فایل ضبط شده مربوط به مکالمه بین المسلم و نماینده اسپانسر چینی شورای المپیک آسیا می‌شود. در این فایل صوتی که بخش‌هایی از آن توسط این روزنامه‌ها منتشر شده، نایب‌رئیس FINA از شریک تجاری OCA‌ می‌خواهد که در ازای هر معامله اسپانسری که برای شورای المپیک آسیا و رویدادهای اصلی مرتبط با آن از جمله بازی‌های آسیایی ترتیب می‌دهد، ۱۰ درصد به عنوان حق کمیسیون به حساب وی واریز کند. گفته می‌شود المسلم ۴۰ تا ۵۰ میلیون یورو از این طریق دریافت کرده است.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به روزنامه‌های «تایمز» و «اشپیگل» خبر داده که این موضوع را از طریق بازرش ارشد کمیته اخلاق خود پیگیری خواهد کرد.

شورای المپیک آسیا نیز نسبت به اصالت این فایل صوتی شکی ندارد، اما مدعی شده که از این فایل صوتی به نوعی استفاده ابزاری سیاسی شده تا انتخابات ریاست فدراسیون جهانی شنا را تحت‌تأثیر قرار دهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار