مسائل سیاسی تاثیر خود را در ورزش نیز می‌گذارد

سخنگوی وزارت خارجه: برای برگزاری دربی اروپایی هیچ هماهنگی با ما انجام نشد/ به فدراسیون فوتبال کمک می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه برای برگزاری دربی اروپایی هیچ هماهنگی با ما انجام نشد گفت: پاداش صعود تیم ملی به جام‌جهانی گرفته می‌شود و ما به فدراسیون کمک می‌کنیم.

بهرام قاسمی با حضور در در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی این خبرگزاری در خصوص سفر علیرضا اسدی دبیر کل پیشین فدراسیون فوتبال به سوئیس در رابطه با مناقشه با کشور عربستان و راهکار کشور ایران، اظهار داشت: هر کاری که در بخش‌های دیگر انجام می‌دهیم را باید در ورزشی نیز انجام دهیم. موانع و مشکلاتی که عربستان برای ما ایجاد کرده و بر سر راه روابط ما با عربستانی وجود دارد در بخش ورزش نیز دیده می‌شود و باید تلاش صورت گیرد تا ببینیم چه اتفاقاتی در این خصوص خواهد افتاد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود ورزش از سیاست جدا است، گفت: اینطور نیست و فقط ظاهر آن اینگونه است و در عمل مسائل سیاسی تاثیرات خود را در ورزش نیز می‌گذارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اینکه قبل از لغو دربی پرسپولیس - استقلال در آلمان، صحبت از هماهنگی این دیدار با وزارت امور خارجه شده بود، عنوان کرد: اصلا با ما در این خصوص از سوی هیچ کدام از عوامل برگزاری مسابقه هماهنگی نشده بود . ما مشکلی با برگزاری آن مسابقه در آلمان نداشتیم و اگر هم کشور آلمان موافقتی با برگزاری دیدار در آن کشور نداشته است به خاطر اجلاس گروه ۲۰ بوده است.

وی در خصوص اینکه داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از هماهنگی کارهای این دیدار با وزارت امور خارجه صحبت کرده بود، گفت: من در جریان نیستم و گزارشی در این خصوص به من داده نشده است.

قاسمی در خصوص پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال و پاداش صعود تیم ملی به جام‌جهانی از سوی فیفا به تسنیم گفت: مقداری پول باید جابه‌جا می‌شد که به دلیل بحث تحریم‌هایی که وجود داشت، فدراسیون‌های ورزشی از طریق بحث اداری و مالی وزارت امور خارجه این کار را پیگیری می‌کردند. ما نیز به واسطه ارتباط با سوئیس این خدمات را برای آنها انجام می‌دادیم و خیلی هم کمک کردیم و این داستان همچنان ادامه دارد. ادعایی که شده بود مبنی بر اینکه ما همکاری نکردیم بی‌ربط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: پاداش صعود تیم ملی به جام‌جهانی نیز گرفته می‌شود و ما هم به فدراسیون کمک می‌کنیم. این مسئله کاری روتین و در جریان است و اگر تاخیری نیز داشته من از بخش اداری و مالی پیگیری می‌کنم چون موضوعی شناخته شده است و ما آمادگی همکاری را داریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار