در گفت‌و‌گو با تسنیم

عباسی: به دنبال ارتقای کمی و کیفی بسکتبال بانوان هستیم

مربی تیم بسکتبال دختران نوجوان گفت: با برگزاری مسابقات مختلف و استعداد یابی در رده های سنی پایه به دنبال ارتقای سطح کمی و کیفی بسکتبال بانوان هستیم.

پوران عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در مورد برگزاری اردوهای جدید تیم بسکتبال نوجوانان دختر اظهار داشت: اردوهای تیم بسکتبال نوجوانان در حالی به زودی برگزار می‌شود که تعدادی از بازیکنان مستعد را به اردوها دعوت کرده‌ایم اما به طور حتم نفرات خوبی همچنان خارج از این اردو حضور دارند که باید آنها را شناسایی کنیم.

وی افزود: خوشبختانه اول تا هفتم مرداد ماه المپیاد دانش آموزی برگزار می‌شود که بهترین فرصت برای شناسایی بسکتبالیست‌های مستعد از سراسر کشور است. به صورت مستقیم این مسابقات را زیر نظر دارم تا بتوانیم از دل این رقابت‌ها، بهترین‌ها را انتخاب و به اردوهای تیم ملی دعوت کنیم.

مربی تیم بسکتبال دختران ادامه داد: با توجه به تغیراتی که فیبا در رده سنی نوجوانان انجام داد، متأسفانه تعدادی از بازیکنان خوب خود را در این رده سنی از دست دادیم و به همین دلیل باید جایگزین های مناسبی را برای آنها پیدا کنیم.

عباسی یادآور شد: در کنار بحث استعدادیابی، اردوهای تیم بسکتبال دختران نیز آغاز می‌شود. به دنبال این هستیم که در صورت امکان مسابقات تدارکاتی برای بازیکنان این رده سنی در نظر بگیریم تا تیمی آماده را راهی مسابقات آسیایی کنیم. بر همین اساس با تیم‌های منتخب در رده سنی بزرگسالان و یا تیم‌های باشگاهی مسابقاتی را برگزار خواهیم کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی که اعلام شده است مهرماه تیم نوجوانان به مسابقات آسیایی اعزام می‌شود. این اولین مسابقه رسمی برای تیم بسکتبال  دختران نوجوان محسوب می‌شود. باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم. بر همین اساس امیدوارم بتوانیم تمرینات مناسب و اردوهای مفیدی را برای تیم نوجوانان داشته باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار