جزئیات بیشتر در مورد پرونده قضایی مهاجم رئال مادرید

رد پای یک پلیس مخفی فرانسه در ماجرای بنزما/ ادعای کریم ثابت شد

ادعای مهاجم فرانسوی رئال مادرید در مورد نارو خوردن از پلیس فرانسه در ماجرای اخاذی از متئو والبوئنا درست از آب در آمد.

، روز گذشته (چهارشنبه) اخباری منتشر شد حاکی از تبرئه شدن کریم بنزما از اتهام شراکت جرم با سودجویانی که متئو والبوئنا را به انتشار یک فیلم خصوصی از وی تهدید کرده بودند و از او باج می‌خواستند. واقعیت اما این است که بی‌گناهی کامل  او هنوز ثابت نشده هر چند که احتمال تبرئه شدن مهاجم رئال مادرید وجود دارد.

بنزما از سال ۲۰۱۵ در خصوص پرونده اخاذی از هافبک پیشین لیون که در آن نقش واسطه میان باج‌خواهان و والبوئنا را ایفا کرد، مورد بازجویی قرار گرفت که این اتفاق برای او عواقب بدی همچون تبعید شدن از تیم ملی فرانسه و از دست دادن یورو ۲۰۱۶ به همراه داشت. او در یکی از جلسات بازجویی‌اش به همراه یکی دیگر از مظنونان پرونده، مدعی شدند که پلیس فرانسه به آنها نارو زده است که ادعای‌شان از سوی دادگاه تجدید نظر فرانسه رد شد. اکنون اما دادگاهی دیگر به شکایت بنزما رسیدگی کرده و ادعای او را تأیید کرده است. از این رو وکیل بنزما می‌گویند که انتظار دارد، این پرونده مختومه شود. پاتریس اسپینوسی، با توصیف حکم جدید در خصوص ادعای بنزما به عنوان یک نقطه عطف در پرونده او به فرانس اینفو گفت: تأیید ادعای او قطعاً یک پیروزی بزرگ است.

به گفته اسپینوسی، تأیید ادعای بنزما توسط دیوان عالی فرانسه که بالاترین مرجع قضایی این کشور محسوب می‌شود، بدان معناست که پرونده مهاجم رئال مادرید برای بررسی مجدد به واحد تحقیقات دادگاه تجدید نظر برمی‌گردد که آن هم چاره‌ای جز پایان داده به بازجویی‌ها ندارد.

تخلف پلیس که بنزما مدعی شده، چه بوده است؟

در بطن پرونده تخلف بنزما، نقشی که یک پلیس مخفی ایفا کرده مورد بررسی قرار گرفته است. سال ۲۰۱۵ یکی از باج‌خواهان با متئو والبوئنا تماس می‌گیرد و او را به انتشار فیلم خصوصی‌اش تهدید می‌کند. برای بازیکن فرانسوی پیشین لیون قرار ملاقاتی برای تحویل مبلغ درخواستی باج‌خواهان تعیین می‌شود و در آن مقطع یک افسر پلیس به صورت مخفیانه مأمور می‌شود که با نام مستعار لوکاس از طرف والوئنا با باج‌خواهان وارد مذاکره شود.

گفته می‌شود که در خصوص اخاذی صورت گرفته از والبوئنا سه مظنون وجود دارد که یکی از آنها با دوستان دوران کودکی کریم بنزما تماس برقرار می‌کند تا از او کمک بگیرد. به این شکل کریم بنزما هم به شراکت جرم با باج‌خواهان و صحبت با والبوئنا در خصوص عواقل انتشار فیلم ضبط شده از او در یکی از تمرینات تیم ملی فرانسه در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ متهم می‌شود. طبق ادعای اسپینوسی، وکیل بنزما، پلیس مخفی نقش بسیار فعالی در این ماجرا ایفا و طرفین را برای انجام یک معامله ترغیب کرده و اگر او نقشی ایفا نمی‌کرد، هیچ جرمی رخ نمی‌داد. دادستانان اما مدعی هستند که کریم بنزما از جانب خودش به هم‌تیمی سابقش توصیه کرده است که وجه درخواستی باج‌خواهان را بپردازد و مهاجم رئال مادرید خودش را از این اتهام مبرا می‌داند.

آیا پرونده مختومه است؟

حتی اگر تمام شواهد و قراین دال بر بی‌گناهی بنزما باشد، مختومه و بی‌گناه اعلام شدن پرونده بنزما چند ماه دیگر به طول خواهد انجامید. دیوان عالی فرانسه تا الان تنها ادعای بنزما در خصوص تحت فشار قرار گرفتن از سوی پلیس مخفی برای مذاکره با والبوئنا را پذیرفته اما اتهاماتی که به او نسبت داده شده همچنان پابرجاست و رسیدگی به آنها وظیفه دادگاه تجدیدنظر است.

سیلوین کورمیه، یکی دیگر از وکلای بنزما گفت: ما فراموش نمی‌کنیم که مبارزه اصلی‌مان برای اثبات بی‌گناهی است.

از ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ که پرونده اخاذی از والبوئنا به جریان افتاد، نه او و نه بنزما برای تیم ملی فرانسه بازی نکرده‌اند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار