آخرین اخبار جام‌جهانی ۲۰۱۸ - روسیه

پوتین پیگیر ورزشگاه اکاترینبورگ/ راه‌اندازی ۲۰۰ ایستگاه هوشمند اتوبوس

رئیس‌جمهوری روسیه در خلال حضور در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم جویای ورزشگاه در حال ساخت‌ اکاترینبورگ از شرکت پیمانکار شد.

، ولادیمیر پوتین با حضور در غرفه شرکت تی‌ام در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم ۲۰۱۷ درباره نوع طراحی و برنامه‌های ساخت ورزشگاه اکاترینبورگ پرسش‌هایی را مطرح کرد. شرکت پیمانکار نیز توضیحات لازم را به رئیس‌جمهور روسیه روی ماکت ورزشگاه که در غرفه قرار داشت ارائه داد.

دیمیتری پومپیانسکی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت تی‌ام با اعلام گنجایش ۳۵ هزار نفری ورزشگاه اکاترینبورگ گفت: اکاترینبورگ یکی از ورزشگاه‌های فوق‌العاده جام‌جهانی خواهد بود که  تلفیقی از طراحی معماری قدیمی و نوین در مرکز شهر احداث شده است. ۹۰ درصد مصالح و تجهیزات موردنیاز ساخت ورزشگاه از داخل روسیه تهیه شده و تا پایان سال جاری میلادی در اختیار کمیته سازماندهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ و فیفا قرار خواهد گرفت.

خبر دیگر از روسیه و جام‌جهانی ۲۰۱۸ حاکی از آن است غرفه شهر اکاترینبورگ در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم ۲۰۱۷ ایستگاه‌های هوشمند اتوبوس را معرفی کرده که در طول جام‌جهانی ۲۰۱۸ مورد بهره‌برداری هواداران فوتبال و توریست‌ها قرار خواهند گرفت.

ایستگاه‌های هوشمند اکاترینبورگ از شیشه‌های ایمن و مواد ضد تخریب ساخته شده و طراحان وعده دادند که امکان نمایش ویدئویی اطلاعات روی آن وجود دارد. این اطلاعات شامل فهرستی از مجموعه‌های گردشگری و اطلاعات مسیرها هستند. شارژ گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ نیز در این ایستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

قرار است ۲۰۰ ایستگاه هوشمند اتوبوس برای استفاده در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهر اکاترینبورگ نصب شوند. اکاترینبورگ میزبان ۴ بازی مرحله گروهی این رقابت‌ها خواهد بود.

جام‌جهانی ۲۰۱۸ با شرکت ۳۲ تیم در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر روسیه برگزار خواهد شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار