پرسپولیس و نفت با برگزاری بازی سوپرجام در ورزشگاه امام رضا مخالفت کردند

فتاحی: طبق دستور فیفا استقلال و پرسپولیس باید بازی دوستانه خود را اعلام کنند/ پرسپولیس صعود کند، دربی به تأخیر می‌افتد

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، دیدار این تیم در هفته دهم مقابل استقلال به تأخیر می‌افتد.

خبرنگار ورزشی ، سعید فتاحی در خصوص تأخیر در برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر اظهار داشت: تا جایی که من در جریان قرار گرفتم، اسپانسر باید با صدا و سیما هماهنگی انجام می‌داد که این هماهنگی دیر صورت گرفت، دوربین‌های لازم دیر رسیدند و به همین دلیل پخش زنده هم صورت نگرفت. به همین دلیل هم تأخیر در برگزاری مراسم انجام شد.

وی افزود: سازمان لیگ اصراری به پخش مراسم قرعه‌کشی ندارد و فقط ما به احترام مردم و هواداران می‌خواهیم که این مراسم به صورت زنده پخش شود تا آنها ببینند که تیم‌های مورد علاقه‌شان با چه تیم‌هایی باید روبه‌رو شوند. متأسفانه این هماهنگی توسط اسپانسر و صدا و سیما انجام نشد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره مراسم بهترین‌های لیگ برتر شانزدهم که اعلام شده بود ۳۱ تیرماه برگزار خواهد شد، گفت: شاید این مراسم هم با یکی دو روز جابه‌جایی انجام شود تا دیگر این ناهماهنگی‌ها به وجود نیاید و مراسم به صورت زنده پخش شود.

فتاحی در واکنش به این مسئله که آیا در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برنامه بازی‌های هفته دهم تغییر خواهد کرد و بازی‌ها با یک هفته تأخیر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: همه بازی‌ها به این شکل نیست. دربی تهران به هفته دهم افتاد و ما از قبل هفته دهم را در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مهرماه پیش‌بینی کرده بودیم. اگر این اتفاق رخ بدهد که پرسپولیس به نیمه نهایی برسد، باتوجه به اینکه باید ۲۴ یا ۲۵ مهرماه در دیدار آسیایی به میدان برود، هفته دهم با یک هفته تأخیر برگزار خواهد شد و ۴، ۵ آبان‌ماه این بازی‌ها را برگزار می‌کنیم. زمانبندی مسابقات را هم پس از قرعه‌کشی در حال برنامه‌ریزی هستیم و به زودی ۳۰ هفته مسابقات را زمانبندی خواهیم کرد و این برای چهارمین سال خواهد بود که برنامه را به این شکل اعلام می‌کنیم.

وی در خصوص زمان برگزاری دیدار افتتاحیه لیگ هفدهم اظهار داشت: ۵ مردادماه بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان دیدار افتتاحیه لیگ خواهد بود. همه جای دنیا تیم قهرمان بازی افتتاحیه فصل جدید را برگزار می‌کند. ما دوست داریم بازی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار شود، اما هفته اول تیم پدیده هم میزبان نیست و پیکان میزبان پدیده است. سیاه‌جامگان هم میزبان ذوب‌آهن است که هنوز ورزشگاه محل برگزاری مسابقات آنها مشخص نیست. ورزشگاه ثامن مشکلاتی دارد که اجازه بازی را به آنها نمی‌دهیم و باید با ورزشگاه امام رضا (ع) قرارداد امضا کنند و آن را به سازمان لیگ ارائه کنند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص زمان نقل و انتقالات پیش از فصل و همچنین اولین تعطیلی مسابقات لیگ گفت: ۱۵ شهریورماه روز پایانی نقل و انتقالات خواهد بود. تعطیلی مسابقات هم فقط به مدت یک هفته خواهد بود و هفته پنجم به شکل خاصی برگزار می‌شود. چون بازیکنانی که بازیکن ملی‌پوش دارند ۳۱ شهریور بازی دارند و تیم‌هایی که بازیکن ملی‌پوش نداشته باشند، ۲ و ۳ شهریور بازی خواهند کرد. ۱۶ و ۱۷ شهریور هم بازی‌های جام حذفی برگزار می‌شود. چون فیفادی داریم، مثل تمام دنیا فقط یک هفته مسابقات را تعطیل می‌کنیم. نیم فصل هم ۱۵ و ۱۶ آذرماه خواهد بود.

فتاحی که با برنامه «و اما ورزش» رادیو جوان گفت‌وگو می‌کرد درباره اینکه تیم‌های نفت تهران و سایپا ورزشگاه میزبان‌شان مشخص شده است یا نه، خاطرنشان کرد: باشگاه سایپا ورزشگاه پاس قوامین و باشگاه نفت هم در ورزشگاه تختی میزبانی خواهد کرد. برای بازی با پرسپولیس و استقلال هم نفت مشکلی برای میزبانی در تختی ندارد، اما سایپا با توجه به مصوبه شورای تأمین مبنی بر اینکه بازی‌های پرسپولیس و استقلال باید در ورزشگاه آزادی یا تختی برگزار شود، باشگاه سایپا برای میزبانی در پاس قوامین باید مجوزهای لازم را بگیرد.

وی در واکنش به این مسئله که گویا پیگیری حضور بازیکنان دعوت شده به تیم امید به سازمان لیگ سپرده شده است و اینکه اگر آنها در اردوی حاضر نشوند محروم خواهند شد، اظهار داشت: من مسئولیت هماهنگی با باشگاه‌ها را دارم و اعلام کنیم مشکلاتی که بعداً اعلام خواهد شد، چیست. با این حال طبق قانون اگر باشگاهی بازیکن خود را در اختیار تیم امید قرار ندهد، کمیته انضباطی در این خصوص تصمیم می‌گیرد و سازمان لیگ هم هرچه باشد، محرومیت یا جریمه را اعمال می‌کند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه ماجرای برگزاری بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس در اروپا چه شد، گفت: هنوز هم نمی‌دانیم این بازی برگزار می‌شود یا نه، چون سازمان لیگ در این خصوص هیچ نقشی نداشته است. ما به باشگاه‌ها نامه زدیم و گفته‌ایم طبق دستور فیفا تیم‌هایی که در شرایط آماده‌سازی هستند برای به وجود نیامدن مشکل باید بازی‌های دوستانه خود را اعلام کنند. حالا اگر تیمی خارج از کشور هم بازی دوستانه انجام می‌دهد، باید آن را اعلام کند. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نامه‌ای را به فدراسیون ارسال کرده‌اند و فدراسیون فوتبال هم به فدراسیون فوتبال آلمان نامه زده و من تا جایی که می‌دانم هماهنگی این کار انجام می‌شود، اما به ما چیزی اعلام نشده است.

فتاحی تأکید کرد: جمعه ۳۰ تیرماه در ورزشگاه آزادی بازی سوپرجام برگزار می‌شود و اینکه گفته شده بازی افتتاحیه لیگ در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار می‌شود، درست نیست. برای بازی سوپرجام برنامه‌هایی داشتیم، اما با توجه به اینکه هر دو تیم تهرانی هستند، بازی در تهران برگزار می‌شود و مسلماً برای مشخص شدن ورزشگاه هم باید بین ورزشگاه آزادی و تختی قرعه‌کشی می‌کردیم. پیشنهادی هم به دو تیم دادیم که اگر مایل باشند بازی را برای برگزاری در ورزشگاه امام رضا (ع) انجام دهیم که هم افتتاحیه این ورزشگاه باشد و هم بازی سوپرجام برگزار شود، اما دو تیم موافقت نکردند. مسئولان باشگاه نفت با برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی موافقت کردند و بازی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار