مشکلات مالی نمی‌گذارد تمرکز تیم‌ها روی مسائل فنی باشد

بهاروند: ناهماهنگی باعث تأخیر در برگزاری مراسم قرعه‌کشی شد/ می‌دانم باشگاهداری چقدر سخت است

رئیس سازمان لیگ به مشکلات مالی باشگاه‌های لیگ برتری اشاره کرد و آن را عاملی عدم تمرکز تیم‌ها دانست.

خبرنگار ورزشی ، حیدر بهاروند در حاشیه مراسم قرعه‌کشی لیگ هفدهم، اظهار داشت: اول باید از مسئولان فدراسیون فوتبال و نمایندگان باشگاه‌ها تشکر کنم. از حاضران در مراسم، بابت تأخیر در برگزاری عذرخواهی می‌کنم. ما می‌خواستیم مراسم خیلی خوبی برگزار کنیم، اما ناهماهنگی‌ باعث ایجاد این تأخیر شد.

وی افزود: خوشبختانه در فصل گذشته، بحث جوان‌گرایی نسبت به سال گذشته بهتر شده بود، چون ۱۵ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن جوانان را در لیگ برتر ما حاضر بودند. این موضوع نشان داد که ما در بحث جوان‌گرایی عملکرد خوبی داشتیم. این را می‌توانیم در تیم‌ ملی نیز مشاهده کنیم. در تیم بزرگسالان، شما دیدید که بچه‌های جوان ما چطور به تیم کمک کردند. موضوعی که همیشه در لیگ‌های یک و دو وجود داشت، حضور بازیکنان بی‌شمار خارجی‌ها بود. آنها به سدی برای جوانان ما تبدیل شده بودند. ما در هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، قانونی را وضع کردیم تا جلوی حضور بازیکنان خارجی در لیگ های پایین‌تر گرفته شود و جوانان فوتبال ما بتوانند به لیگ برتر راه پیدا کنند. به نظر من، حاصل این نتایج را در لیگ برتر مشاهده کردیم. تیم‌های در حال حاضر اکثراً جوان شدند.

رئیس سازمان لیگ از مشکلات مالی تیم‌ها ابراز تأسف کرد و ادامه داد: این را هم می‌دانیم که اکثر تیم‌ها در بدترین شرایط، با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. خود من هم که قبلاً تیمداری کردم، می‌دانم که اداره یک باشگاه چقدر سخت است. مشکلات مالی همیشه مدیران باشگاه، سرمربیان و بازیکنان را اذیت می‌کنند و نمی‌گذارند که تمرکزی روی مسائل فنی داشته باشند. امیدواریم با حمایتی که وزرات ورزش، رئیس فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از باشگاه‌ها دارند، مشکلات مالی حل شود تا تیم‌ها بتوانند در سطح بالایی رقابت‌کنند. نمونه بارز آن را در استقلال خوزستان می‌بینیم. آنها در بدترین شرایط اقتصادی و مالی بودند، اما در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی راه پیدا کردند.

بهاروند خاطرنشان کرد: امیدواریم فصل خوبی را در لیگ آینده تجربه کنیم. می‌توانیم گرهی از مشکلات مالی تیم‌ها را حل کنیم. امیدوارم با راهکارهایی که داریم، در فصل آینده ۷۰ درصد مشکلات تیم‌ها برطرف شود تا تیم‌ها بتوانند در بحث یارگیری و پوشش نقاط ضعف‌شان عملکرد خوبی داشته باشند. امیدوارم سرمربیان و بازیکنان نیز روی مسائل فنی تمرکز خوبی داشته باشند.

وی خبر از احداث آکادمی فوتبال در استان‌ها و شهرهای مختلف داد و گفت: من خیلی امیدوارم در فصل پیش‌رو، لیگ ما از فصل گذشته نیز جوان‌تر و از بار فنی بالاتر برخوردار خواهد شد. موضوعی که من باید به آن اشاره کنم این است که ما تصمیمی را در سازمان لیگ و هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال گرفته‌ایم تا بتوانیم در اکثر استان‌ها، آکادمی فوتبال ایجاد کنیم. ما اعتقاد داریم که اکثر تیم‌ها مانند تراکتورسازی، ذوب‌آهن و فولاد خوزستان در استان‌ها آکادمی دارند. خیلی از شهرستان‌ها جدا از بحث باشگاه، هیچ فعالیتی در فوتبال ندارند. قرار است با حمایت مسئولان فدراسیون فوتبال، ما به هیئت‌های استان‌ها مجوز احداث آکادمی را بدهیم که به معرفی جوانان کمک کنند.

رئیس سازمان لیگ درباره نوع احداث این آکادمی‌ها، تصریح کرد: صدور مجوز این آکادمی‌ها، توسط سازمان لیگ است. معتقدیم که این، شاید کار ما را دو چندان کند، اما به نظر من، بحث ایجاد آکادمی‌ها می‌تواند خروجی خوبی برای فوتبال ما داشته باشد و جوانان خوبی به فوتبال معرفی شوند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار