موتکو: پاسپورت هواداری عامل مهم امنیت جام کنفدراسیون‌ها بود

معاون نخست‌وزیر روسیه بر اهمیت نقش پاسپورت ویژه هواداران فوتبال در تامین امنیت جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ تاکید کرد.

، رسانه‌های ورزشی روسیه با پایان یافتن جام کنفدراسیون‌های به ارزیابی‌های مختلف این رقابت‌ها و میزان موفقیت این کشور در مسئله میزبانی می‌پردازند.

در این میان ویتالی موتکو، معاون نخست وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال روسیه که ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ را نیز بر عهده دارد در ادامه ارزیابی‌های خود از جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ روسیه به خبرنگاران گفت: سیستم طراحی‌شده پاسپورت هواداری عامل مهمی برای امنیت جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ روسیه بود. داشتن این پاسپورت برای هوادارانی که می‌خواهند از رقابت‌های بین‌المللی فوتبال دیدن کنند یک ضرورت است.

موتکو ادامه داد: شاید کسی از سیستم پاسپورت هواداری خوشش نیاید اما باید درک کنیم که امنیت باید سرلوحه برنامه‌های ما باشد، البته ما تمایل داریم تا بعضی از تمهیدات امنیتی را کاهش دهیم و بعضی از موارد مربوطه را تغییر دادیم اما پاسپورت هواداری عامل مهم امنیتی است. این پاسپورت ورود هواداران مورد سو‌ال را به ورزشگاه‌ها ممنوع کرد. این را هم باید در نظر بگیریم که پاسپورت هواداری باعث استفاده از خدمات رایگان در سطح شهرهای میزبان و تردد میان آنها در طول جام کنفدراسیون‌ها شد. هواداران فوتبال از این طرح استقبال کردند. باید فکر کنیم که چه مواردی را به آن در جام‌جهانی ۲۰۱۸ اضافه کنیم. شاید طرح جدیدی هم درنظر بگیریم.

جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ از ۲۷ خرداد تا ۱۱ تیر ماه سال جاری به میزبانی روسیه در شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، کازان و سوچی برگزار شد که با قهرمانی آلمان پایان یافت. شیلی، پرتغال و مکزیک نیز رتبه‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.

روسیه میزبانی جام‌جهانی ۲۰۱۸ را نیز با شرکت ۳۲ تیم در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر را بر عهده خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار