احتمال غیبت شانس‌های اصلی مسابقات شطرنج غرب آسیا/ ایرانی‌ها، جهانی می‌شوند؟

احتمال غیبت شطرنج‌بازان قطری و اماراتی در مسابقات غرب آسیا، شانس قهرمانی نمایندگان کشورمان را افزایش داد.

خبرنگار ورزشی ، رقابت‌های شطرنج قهرمانی غرب آسیا که منجر به کسب سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان برای نفرات اول در دو بخش مردان و بانوان می‌شود، طی روزهای ۲۹ ژوئن تا ۸ جولای (۸ تا ۱۷ تیر) به میزبانی کشورمان و در تهران برگزار خواهد شد.

در این رقابت‌ها قرار است ۱۳ کشور در بخش مردان و ۱۲ کشور در بخش بانوان نماینده داشته باشند. ایران، قطر، یمن، سوریه، کویت، اردن، بحرین، فلسطین، لبنان، عراق، امارات، عربستان و عمان کشورهایی هستند که در منطقه غرب آسیا حضور دارند و می‌توانند شطرنج‌بازانی را به تهران اعزام کنند. البته با توجه به مناقشات اخیر در منطقه، بعید به نظر می‌رسد همه کشورها نمایندگانی به تهران اعزام کنند؛ همچنان که تاکنون فقط دو کشور سوریه و عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

طبق آخرین اخبار دریافتی، شنیده می‌شود که قطری‌ها به احتمال فراوان به تهران نمی‌آیند و این مسئله شانس بانوان ایرانی برای قهرمانی را افزایش می‌دهد. «ژو چن» بانوی شطرنج‌بازی که در ترکیب قطر طی سال‌های اخیر حضور داشته، شانس اول قهرمانی است و اگر به تهران سفر نکند، باعث افزایش شانس نفراتی همچون سارا سادات خادم‌الشریعه می‌شود.

در بخش مردان نیز شرایط مهیای کسب سهمیه جهانی است. گفته می‌شود «سالم عبدالرحمان محمد صالح» شطرنج‌باز سرشناس اماراتی که دارای ریتینگ ۲۶۳۸ است، به دلایل شخصی قادر به حضور در مسابقات غرب آسیا نیست و غیبت بخت نخست قهرمانی، شانس موفقیت نمایندگان ایران را بیش از گذشته می‌کند.

تسنیم، فرصت ثبت‌نام در این رقابت‌ها شب گذشته (شنبه) به پایان رسید، اما به احتمال فراوان تمدید می‌شود تا تعداد کشورهای شرکت کننده بیشتر شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار