درآمدهای جام خیریه به قربانیان حادثه برج گرنفل لندن می‌رسد

اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که درآمدهای حاصل از مصاف قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی انگلیس در تابستان سال جاری به قربانیان حادثه آتش‌سوزی لندن اختصاص پیدا می‌کند.

و به نقل از نشریه تلگراف انگلیس، اتحادیه فوتبال انگلیس برای جام خیریه سال ۲۰۱۷ برنامه‌ای خیرخواهانه در خور نام این بازی در نظر گرفته است.

طبق اعلام نهاد حاکم بر فوتبال انگلیس، انتظار می‌رود که درآمدهای حاصل از فروش بلیت و پخش تلویزیونی جام خیریه (سوپرجام انگلیس) که امسال میان چلسی به عنوان قهرمان لیگ برتر و آرسنال به عنوان قهرمان جام حذفی برگزار می‌شود به رقمی در حدود ۱.۲۵ میلیون یورو برسد که این رقم قرار است به آن دسته از خانواده‌هایی که در حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل لندن دارایی‌های‌شان را از دست دادند، تعلق بگیرد.

در حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل لندن شمار نفراتی که جان‌شان را از دست دادند – شامل کسانی که مفقود شده و در زمره جان باختگان قرار گرفتند – به ۷۹ نفر رسید.

علاوه بر اهدای عواید حاصل از جام خیریه به حادثه‌دیدگان و خانواده‌های‌شان، اتحادیه فوتبال انگلیس از آنها و نیز پرسنل خدمات اورژانس و امدادی که برای کوچکتر شدن ابعاد این حادثه تلاش کردند، دعوت به عمل آورده است تا در ورزشگاه ومبلی جدال شاگردان آنتونیو کونته و آرسن ونگر را از نزدیک نظاره‌گر باشند.

کریگ کلارک، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس در این خصوص گفت: این تنها یک مسابقه فوتبال است اما ما امیدواریم که از این طریف بتوانیم به قربانیان حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل کمک کوچکی کنیم. فوتبال برای همه است و ما امیدواریم که ششم آگوست این ورزش به شیوه خودش به آنهایی که در حال نیاز مبرمی دارند، کمک کند.  

بازی جام خیریه انگلیس (۱۵ مرداد) برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار