تکواندو قهرمانی جهان- کره‌جنوبی

کیانی و حجی‌زواره، نمایندگان ایران در روز دوم

دومین روز از بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود و ناهید کیانی و مسعود حجی‌زواره به عنوان نمایندگان کشورمان بر روی شیاپ‌چانگ موجو می‌روند.

و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از صبح امروز (شنبه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور و برگزاری رقابت‌های دو وزن ۵۴- کیلوگرم گروه مردان و ۴۶- کیلوگرم گروه زنان در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

فردا (یکشنبه) و در دومین روز این مسابقات ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم و مسعود حجی زواره در وزن ۷۴- کیلوگرم رو در روی رقبای‌شان قرار می‌گیرند.

ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم کشورمان که به عنوان اولین نماینده گروه زنان بر روی شیاپ‌چانگ جهانی می‌رود در نخستین گام با «هدی ایت اوآلی» از مراکش دیدار می ‌کند. در ادامه و در صورت پیروزی می‌بایست با «یاسمینا عزیز» از فرانسه نایب قهرمان اروپا ۲۰۱۴ و دارنده مدال نقره و برنز گرندپری ۲۰۱۵ مبارزه کند.

ملی‌پوش وزن دوم در ادامه باید یکی از تکواندوکاران گواتمالا، ‌یونان و اسلوونی را شکست دهد تا به جمع ۱۶ نفر پایانی برسد. در این وزن ۴۸ نفر شرکت کرده‌اند.

مسعود حجی زواره نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم گروه مردان نیز در این رویداد پس از یک‌دور استراحت ابتدا با برنده دیدار «بریان جوزف» از موریس و «مائورو بوسوت تیل» از مالت مبارزه کند. تکواندوکار کشور مالت پیش از این در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ در وزن ۸۰- کیلوگرم شرکت کرده اما موفق به کسب مدال نشده است. در این وزن ۸۷ نفر شرکت کرده‌اند.

رقابت‌های مرحله نیمه نهایی و فینال وزن ۵۴- کیلوگرم نیز فردا (یکشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود که آرمین هادی‌پور برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها باید به مصاف «رامنارونگ ساوکویهار» از تایلند دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و مدال نقره قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۶ برود.

همچنین مبارزات نیمه نهایی و فینال رقابت‌های اوزان ۵۸- کیلوگرم گروه مردان و ۴۹- کیلوگرم گروه زنان روز دوشنبه (۵ تیرماه) از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ پیگیری می‌شود.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) و در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

این رقابت‌های G۱۲ است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار