به مناسبت تولد ۳۰ سالگی مسی

فیلم/ برترین گل‌های مسی در هر سال برای بارسلونا

فوق‌ستاره آرژانتینی آبی‌واناری‌ها امروز (شنبه) ۳۰ ساله شد.

، لیونل مسی امروز (شنبه) ۲۴ ژوئن (۳ تیر) ۳۰ ساله شد، بازیکنی که در در سال ۲۰۰۱ از نیوولز اولد بویز آرژانتین به بارسلونا پیوست. او در عین حالی که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ برای تیم جوانان بارسلونا بازی کرد، بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ برای تیم بارسلونای «سی» بازی کرد. لئو پله‌های ترقی را به سرعت پیمود و بعد از بازی برای تیم بارسلونای «بی» بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵، راهی تیم اصلی بارسلونا شد و اولین بازی‌ رسمی‌اش برای آبی‌واناری‌‌ها را در سال ۲۰۰۴ انجام داد.

مسی در ۱۳ فصل گذشته در ۵۸۳ بازی از رقابت‌های مختلف ۵۰۷ گل برای بارسلونا به ثمر رسانده، با این تیم تا کنون به ۸ قهرمانی در لالیگا، ۵ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، ۶ قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۳ قهرمانی در سوپرجام اروپا و ۳ قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا را تجربه کرده است.

لیونل اما در رده ملی با آرژانتین دوران خوبی را نداشته و تا کنون تنها با تیم المپیک آرژانتین فاتح بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ شده و با تیم زیر ۲۰ سال آرژانتین هم قهرمانی در جام جهانی جوانان ۲۰۰۵ را تجربه کرده است.

مسی ۳۰ ساله از حیث عناوین قهرمانی انفرادی لیستی بلندبالا دارد که از مهمترین آنها می‌تون به کسب ۵ توپ طلا، ۴ کفش طلایی اروپا، برنده ۶ عنوان بهترین بازیکن فصل لالیگا و برنده ۷ عنوان بهترین مهاجم لالیگا می‌تواند به آنها اشاره کرد.

در فیلم زیر  برترین گل‌های مسی در هر سال برای بارسلونا را ببینید.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار