تکواندو قهرمانی جهان- کره‌جنوبی

مدال برنز هادی‌پور قطعی شد

رقابت‌های مرحله مقدماتی وزن ۵۴- کیلوگرم در مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد و آرمین هادی‌پور مدال برنزش را قطعی کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از ساعت ۴:۳۰ بامداد (به وقت تهران) امروز (شنبه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور و با برگزاری مبارزات مرحله مقدماتی وزن ۵۴- کیلوگرم در گروه مردان و ۴۶- کیلوگرم در گروه زنان در سالن «تی وان آرنا» شهر موجو آغاز شد که در روز نخست از ایران تنها در گروه مردان نماینده داشتیم.

آرمین هادی‌پور، نخستین نماینده ایران در این مسابقات در اولین گام رو در روی «آنشومن پاراشار» تکواندوکار هندوستانی قرار گرفت و با نتیجه ۳۱ بر ۵ توانست در راند دوم مقتدرانه پیروز شده و به مرحله بعد صعود کند.

نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در دومین دیدار خود به مصاف «سالومون دمسه» نماینده اتیوپی رفت و در مبارزاتی حساس با نتیجه ۲۲ بر ۱۵ هوگوپوش این کشور را شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

وی در پیکار سوم با «رینالدی اتمانگارا» از اندونزی (دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۴) مبارزه کرد و توانست با شکست (۲۴ بر ۳) این هوگوپوش به مرحله یک‌هشتم نهایی راهی پیدا کند.

آرمین در مرحله چهارم با «مورات لاچوری» از بلژیک (قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۶ و نایب قهرمان دانشجویان در سال ۲۰۱۵) مبارزه کرد که در پایان توانست با نتیجه ۱۷ بر ۹ این تکواندوکار را از دور رقابت‎ها خارج کرده و با راهیابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند.

مبارزات نیمه نهایی و فینال این رقابت‌ها فردا (یکشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ پیگیری می‌شود.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) به مصاف رقابیشان می‌روند.

این رقابت‌های G۱۲ است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار