صخره های کی‌روش نقطه های اتکای سرخ و آبی

سید جلال حسینی فرماندهی دفاع پرسپولیس را بر عهده دارد .پژمان منتظری هم به دنبال بازگشت از لیگ قطر مسئولیت مشترک با سید جلال را در استقلال دارد .

بین این ۲ مرد بزرگ در فوتبال ایران تفاوت ها وشباهت های خواندنی بسیار وجود دارد .توجه کنید :


۱-سید جلال حسینی متولد ۱۴ بهمن ۱۳۶۰ است ودر حال حاضر ۳۵ سال و۱۴۱ روز سن دارد اما پژمان منتظری متولد ۱۷ دی ۶۲ است و۷۰۳ روز یعنی یک سال و۳۳۸ روز از سید جلال کوچکتر است ، این ۲ مرد مسن ترین مدافعان تیم های حال حاضر خود در لیگ هستند .

۲-سید جلال حسینی برخاسته از فرهنگ فوتبال شمال کشور وپژمان منتظری نماینده فوتبال جنوب است که این ۲ فرهنگ در قالب فوتبال خوزستان وگیلان به فوتبال ایران معرفی شده اند .هر ۲ از شهرستان های موفق در فوتبال به تیم ملی رسیده اند .

۳-سید جلال وپژمان هر ۲ در جام جهانی حضور داشته وهر ۲ نفر ۲۷۰ دقیقه کامل در این مسابقات حاضر بوده اند .

۴-سید جلال وپژمان مدتی است در تیم ملی رقیب هم هستند ونمیتوانند در کنار هم بازی کرده ودر ادوار اخیر یکی از این ۲ زوج پور علی گنجی در تیم ملی بوده است .

۵-هر ۲ مرد سابقه بازی در مسابقات فوتبال لیگ قطر را داشته اند .باشگاه مشترک هر ۲ تیم الاهلی قطر بوده است اما منتظری در تیم فوتبال ام صلال قطر هم بازی کرده است .

۶-سید جلال حسینی وپژمان منتظری مسن ترین مردان تیم ملی هستند ومسعود شجاعی کاپیتان اول تیم ملی از هر ۲ مرد مورد نظر ما کوچکتر است .

۷-هر ۲ مرد مورد نظر ما سابقه قهرمان شدن با امیر قلعه نویی را در مسابقات لیگ ایران برای ۲بار در اختیار دارند .

۸-در حال حاضر این ۲ مرد وظیفه فرماندهی خط دفاع تیم خود را در تیم های سرخابی ودر فصل اخیر در اختیار دارند .

۹-سید جلال در مسابقات لیگ زیر نظر منصوریان در تیم فوتبال نفت تهران بازی کرده است وپژمان منتظری هم مثل سید جلال بعد از برگشت از قطر ، تیمی که منصوریان سرمربی آن است را همراهی میکند .

 

*اما نگاهی به چند مورد تفاوت بین این ۲ مرد هم خواندنی است:
۱-هر ۲ مرد در فوتبال ایران سابقه قهرمانی در لیگ کشور را دارند .سید جلال یک بار با سایپا، ۳بار با سپاهان ویک بار با پرسپولیس قهرمان لیگ شده ولی پژمان ۲بار با استقلال ویک بار با فولاد در مسابقات لیگ قهرمان شده اند .
۲-سید جلال ۱۰۸ بازی ملی دارد اما تعداد بازیهای منتظری بسیار کمتر است .او در مدت حضورش در تیم ملی تنها ۴۲بازی ملی انجام داده است .
۳-پژمان منتظری در لیگ ایران برای تیم های فولاد واستقلال بازی کرده اما سید جلال در ۵باشگاه یعنی ملوان،سایپا،سپاهان، نفت وپرسپولیس بازی کرده است .
۴-بی تردید سید جلال کاپیتان اول پرسپولیس است اما منتظری برای کاپیتانی در استقلال باید با مهدی رحمتی وخسرو حیدری رقابت کنند .
۵- سید جلال در ۱۰۸ بازی تیم ملی ۲کارت زرد گرفته اما منتظری در ۴۲بازی ملی ۴ کارت زرد گرفته است.


۶-پژمان منتظری از فوتبال خوزستان به فوتبال ملی راه یافته وکارشناسان او را صاحب تکنیکی بالاتر دانسته واعتقاد دارند او در بازیسازی وسید جلال در دفاع کردن نسبت به دیگری برتری دارند .
۷-پژمان هشتمین سال حضورش در استقلال را سپری میکند اما سید جلال تنها ۳فصل در این تیم بوده وامسال برای چهارمین سال در تیم فوتبال پرسپولیس حضور دارند .
۸- سید جلال حسینی ۳۱۲ بار در لیگ ایران به میدان رفته و۱۶ گل زده است ومنتظری در لیگ ایران ۲۸۴بار به میدان رفته و۱۵ گل زده است .

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار