اشتیلیکه از سرمربیگری کره‌جنوبی برکنار شد

فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی در پی باخت اخیر تیم ملی این کشور مقابل قطر، سرمربی آلمانی تیمش را اخراج کرد.

و به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ)، به دنبال باخت ۳ بر ۲ تیم ملی کره جنوبی در خانه قطر در چارچوب بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که شانس صعود این تیم به مرحله نهایی رقابت‌ها را به خطر انداخته است، فدراسیون فوتبال کره جنوبی اولی اشتیلیکه را از سرمربیگری تیم ملی این کشور برکنار کرد.

فدراسیون فوتبال کره جنوبی این تصمیم را بعد از جلسه‌ای اعضای کمیته فنی‌اش در شهر سئول، در حالی اتخاذ کرد که تنها یک روز از بازگشت اشتیلیکه و شاگردانش از دوحه گذشته بود.

لی یونگ سو، مدیر فنی تیم ملی کره جنوبی با اعلام اینکه قطع همکاری اشتیلیکه و فدارسیون فوتبال کره جنوبی بر اساس یک توافق دوجانبه بوده است، گفت: از سال ۲۰۱۴ که اشتیلیکه سرمربی تیم ملی کره جنوبی شد، او برای توسعه فوتبال این کشور سخت تلاش کرد و در جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۱۵ نیز نتایج خوبی گرفت. با این حال ما به این نتیجه رسیده‌ایم که او نتوانسته در مرحله انتخابی جام جهانی نتایج مطلوبی کسب کند.

تیم ملی کره جنوبی در حال حاضر از هشت بازی‌اش در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در گروه A، ۱۳ امتیاز از ۴ پیروزی و یک تساوی و سه شکست دارد و ازبکستان رده سومی را در فاصله یک امتیازی خود می‌بیند. این در حالیست که تنها دو دور دیگر به پایان رقابت‌ها باقی مانده است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار