کانون مربیان فوتبال ایران صعود تیم ملی را تبریک گفت

کانون مربیان فوتبال با انتشار پیامی صعود زودهنگام تیم ملی به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تبریک گفت.

، بیانیه کانون مربیان درخصوص صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی به شرح زیر است:

به نام خدا

کانون مربیان فوتبال ایران، بعنوان تنها تشکل و نهاد صنفی مربیان فوتبال کشور، صعود زود هنگام تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال در روسیه را به تمامی آحاد ملت ایران و مسببین اصلی این صعود، مربیان زحمتکش، گمنام و فعال کشور تبریک و تهنیت عرض می نماید.

حالا با استناد به شواهدو آمار, می‌توان رشد، پیشرفت و توسعه فوتبال کشور را به همگان تبریک گفت. قرار گرفتن در بین سی دو کشور برگزیده جام جهانی, بصورت دو دوره متوالی, حاکی از این منطق است.

در هیچ پدیده اجتماعی دیگری, چنین رشدی را در کشور شاهد نبوده و نیستیم ، نه در مقام مقایسه با سایر رشته‌های ورزشی فراگیر, بلکه دیگر پدیده های اجتماعی هم فوتبال بازی دنیای مدرن است. با قوانین و آیین نامه ها و دستورالعمل‌های مدرن , که بر پایه فهم و درک جامعه مدرن تدوین شده است.

صعود تیم فوتبال ایران, تنها پیروزی در یک سری بازی سرگرم کننده نیست. این صعود مفهوم دارد. نشانه رشد و بالندگی جامعه ایرانی در کار جمعی است. نشانه استعداد وهوش ذاتی بازیکنان در بکارگیری مهارتهای تکنیکی و تاکتیکی فوتبال است. کشور ما درپی برگزاری منظم لیگ‌های مختلف، در رده‌های سنی و درجات مختلف ، در حال تربیت بازیکنان بیشماری است که قادریم، هم اکنون چهار یا پنج تیم ملی یک شکل و یکسان از نظر قابلیت‌هاو توانایی‌های فوتبالی داشته باشیم.

راهبرد این کارخانه بزرگ تولید بازیکن و فکر فوتبالی را مدیون تک تک مربیانی هستیم که در دورافتاده ترین نقاط کشور در حال تربیت سردارها و طارمی‌های فردای کشور هستند.
این صعود به مفهوم موفقیت در جریان یک کار جمعی و اجتماعی است ، جایی که عمری جامعه شناسان، به دلیل فردگرایی محض آحاد کشورمان ، رشد ورزش‌های گروهی را درآن منتفی می‌دانستند. حالا با اتکا به نیروی جمعی تمامی آحاد جامعه، توانسته‌ایم زنجیره موفقی را تشکیل دهیم.

فوتبال و زنجیره آن شامل تماشاگران ،مسئولین اداری فوتبال،کادرهای فنی و اجرایی و بازیکنان ، قابلیت‌های شان استمرار و تداوم یافته و سطح توقعات را در تمامی حلقه ها این زنجیره افزایش داده است، کانون مربیان ایران به عنوان یکی از این حلقه‌های مهم و تاثیر گذار در این زنجیره اجتماعی با آرمان‌های بلند و متعالی امیدوار است در جام جهانی روسیه طلسم صعود به مرحله بعدی هم شکسته شود تا با ارائه آمار جدید به تعریفی نو و شایسته در رابطه با رشد و توسعه در فوتبال کشورمان نائل آییم .

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار