زندگی در تهران به من فرصت داد فرهنگ جذاب ایرانیان را حس کنم

گاسپار: کی‌روش چیزهایی می‌بیند که دیگران نمی‌‌بینند/ خوش‌شانس بودیم به ما زمان دادند تا تفاوت‌ها را رقم بزنیم

مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتبال ایران از تجربه حضورش در تیم ملی ایران در ۶ سال گذشته گفت.

، دن گاسپار که ۶ سال است در پست مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتبال ایران و به عنوان دستیار کارلوس کی‌روش مشغول به کار است، با صعود تیم ملی به مرحله پایانی جام جهانی جهانی ۲۰۱۸، حالا در آستانه تجربه سومین حضور در مسابقات جام جهانی است.  

گاسپار در گفت‌وگو با سایت «ساکر آمریکا» گفت: مربیگری در تیم ملی ایران که منجر به دو صعود متوالی به جام جهانی شده، جالب بوده است. در طول ۶ سال اخیر ما تأثیر مثبتی از پیاده‌سازی روش‌های و سیستم کاری‌مان را در تیم ملی شاهد بوده‌ایم و پاداشش را هم گرفتیم.خوش‌شانس بودیم که به ما زمان داده شد تا تفاوت‌ها را رقم بزنیم، اتفاقی که اغلب نمی‌افتد و مربیان فرصت کافی برای اثبات خود پیدا نمی‌کنند.

وی افزود: من در تهران زندگی می‌کنم و در فواصل مختلف خانواده‌ام را می‌بینم. خانواده‌ام با فداکاری که داشتند از دوران حرفه‌ای من و رویاهایم حمایت کردند. زندگی در تهران این فرصت را به من داد تا فرهنگ جذاب آنها را از نزدیک حس کنم و در بین این مردم سرافراز زندگی کنم. من هم فرهنگ ایران و هم مردم این کشور را تحسین می‌کنم. در مقابل ایرانی‌ها هم رفتار محترمانه‌‌تری با من داشته‌اند.

گاسپار در تمجید از دروازه‌بانان تیم ملی کشورمان هم اظهار داشت: دروازه‌بانان ایران کیفیت بالایی دارند. آنها فروتن و تشنه یادگیری هستند، به لحاظ فنی و ورزشکاری فوق‌العاده هستند و در کنار اخلاق کاری فوق‌العاده، شجاع هستند. از زمانی که ما روی پروژه خاصی تمرکز کرده‌ایم، چندین دروازه‌بان ما مورد توجه قرار گرفته‌اند و اکنون در خارج از مرزهای ایران بازی می‌کنند، اتفاقی که پیش از این هرگز نیفتاده بود. به نظر من این نشانه خوبی است که دروازه‌بان‌های ایرانی در سطح بین‌المللی مورد احترام قرار گرفته‌اند.

مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: از بازیکنان تیم ملی ایران بسیار سپاسگزارم و آنها را مورد تحسین قرار می‌دهم. علیرغم موانع بسیار، آنها با عزمی راسخ، با شجاعت و عشق به مردم‌شان بازی کرده‌اند. ما روحیه تیم را ساختیم که در تیم ملی ایران هر بازیکنی مهم است. ما واقعاً با این فلسفه که «تیم بالاتر از بازیکن است» زندگی کردیم. ما بیشتر روی فرایند مدنظرمان تمرکز کردیم تا موفقیت. ما بر این باوریم که نتایج خود به خود خواهد آمد. ما به شدت به جزئیات توجه داریم. کی‌روش چیزهایی می‌بیند که شخص دیگری نمی‌تواند آنها را ببیند.

گاسپار همچنین در تمجید از هواداران ایرانی تأکید کرد: هوداران پرشور ایرانی چه در داخل ایران چه در سطح بین‌المللی در کل سفر ما، حمایت فوق‌العاده‌ای از ما داشتند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا مربیگری بازیکنان ایرانی با تجربیات دیگر شما فرقی داشته است؟» اظهار داشت: در مورد مربیگری بازیکنان آمریکایی باید بگویم که آنها در محیط خود مربی را با چالش می‌کشند و از  مربی می‌پرسند که چرا باید این کار را بکنیم؟ بازیکنان ایرانی اما همان کاری را می‌کنند که مربی از آنها می‌خواهد. به هر حال فوتبال، فوتبال است. من خوش‌شانس بوده‌ام که در چهار کشور مختلف کار کرده‌ام. تمرین دادن بازیکنان از فرهنگ‌های مختلف منحصر به فرد است، اما در پایان بازیکنان در بالاترین سطح تشنه یادگیری هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار