آخرین اخبار تنش عربستان و قطر در حوزه فوتبال

درخواست سلب میزبانی قطر از جام خلیج فارس و انتقال محل اتحادیه

مقامات فوتبال عربستان و امارات خواستار سلب میزبانی قطر از بیست‌وسومین دوره جام خلیج‌فارس و انتقال محل اتحادیه فوتبال این کشورها از دوحه به کشور دیگری شدند.

، تنش سیاسی عربستان با قطر و قطع روابط دیپلماتیک با سرعت به حوزه ورزش و فوتبال نیز سرایت کرد. پس از قطع همکاری باشگاه الاهلی عربستان با هواپیمایی قطر و ممنوعیت مصاحبه ملی‌پوشان این کشور با رسانه‌های قطری،  حالا اتحادیه فوتبال کشورهای خلیج‌فارس هدف جدیدترین اقدام ضد قطری قرار گرفته است.

روزنامه الاخبار عربستان نوشته است: انتظار می‌رود با توجه به زلزله اخیر سیاسی ۶ کشور عربی با قطر میزبانی بیست‌وسومین دوره جام خلیج‌فارس از این کشور بازپس گرفته شود. رقابت‌هایی که شهریور ماه سال جاری باید در قطر برگزار شود اما با توجه به قطع روابط دیپلماتیک باید به کشور دیگری در خلیج‌فارس انتقال یابد.

یک مقام آگاه نیز به روزنامه الاخبار گفت: انتقال محل میزبانی بیست‌وسومین دوره جام خلیج‌فارس از دوحه عملی است و به زودی درباره این تصمیم رایزنی و نشستی را با مقامات فدراسیون‌های فوتبال دیگر کشورها به ویژه امارات برگزار می‌کنیم.

روزنامه البیان امارات نیز همگام با رسانه‌های عربستانی عرصه ورزش و فوتبال را برای حمله به قطری‌ها مناسب دید و در شماره امروز (سه‌شنبه) خود نوشته است: انتظار می‌رود مجمع فو‌ق‌العاده اتحادیه فوتبال خلیج‌فارس خارج از دوحه به منظور تعیین سیاست‌های جدید در قبال قطر برگزار شود. مروان بن‌غلیظه، نایب‌رئیس اتحادیه ریاست نشست را باید بر عهده بگیرد و در خصوص تغییر محل دائمی این اتحادیه از قطر به کشور دیگری تصمیم‌گیری کنند.

خبر دیگر نیز حاکی از آن است که کارشناسان اماراتی همانند علی سعید الکعبی، جمال بوهندی، حسن الجسمی  و ... از همکاری با شبکه‌های مطرح ورزش قطر همانند بین اسپورت و الکاس انصراف دادند.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار