کاش پول شیحی را می‌دادید تا مقابل العین کمبود هافبک نمی‌داشتید

درآمد ۵۰ میلیاردی استقلال در دو سال اخیر؛ ۳۵ میلیارد از اسپانسر اصلی گرفتند/ ۶ میلیارد از پول فصل آینده را هم پیش‌خور کردند

باشگاه استقلال در دو سال اخیر بیش از ۳۵ میلیارد تومان از اسپانسر اصلی‌اش دریافت کرده و این در شرایطی است که با احتساب سایر منابع، این باشگاه بیش از ۵۰ میلیارد دریافتی داشته است.

خبرنگار ورزشی ، باشگاه استقلال همواره از مشکلات مالی گلایه کرده و این در حالی است که علاوه بر یک اسپانسر اصلی، حامیان مالی دیگری نیز دارد. همین مشکلات مالی بهانه‌ای شد برای اینکه بگویند نتوانستند پول عادل شیحی را بدهند و همین عامل زمینه‌ساز محرومیت آنها از نقل‌وانتقالات زمستانی شد. این در حالی است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد استقلال در دو سال اخیر پول کمی از اسپانسر و البته سایر منابع دریافت نکرده است.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد اسپانسر اصلی استقلال (وابسته به یک اپراتور تلفن همراه) در دو سال اخیر بیش از ۳۵ میلیارد تومان به این باشگاه داده است. استقلال البته اسپانسرهای دیگری هم روی پیراهنش داشت و پولی هم بابت تبلیغات محیطی، بلیت‌فروشی و حق پخش تلویزیونی دریافت کرده است. با این شرایط و در دو سال گذشته مجموع دریافتی باشگاه استقلال از اسپانسرها و همچنین دیگر منابع، به بیش از ۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

از طرف دیگر باشگاه استقلال اعلام کرده که مبلغ قرارداد چند بازیکنش در فصل گذشته بیشتر از یک میلیارد و سایر نفرات کمتر از ۷۰۰ و ۵۰۰ میلیون بوده است (اگر چه برخی بازیکنان آپشن‌هایی دارند که مبلغ قراردادشان را بیشتر می‌کند). اگر حرف باشگاه استقلال را بپذیریم باید گفت که آنها می‌توانستند با توجه به مبلغی که از اسپانسرها دریافت کرده‌اند، بخش قابل توجهی از مشکلات را برطرف یا حداقل پول عادل شیحی را پرداخت می‌کردند تا استقلال در جذب روزبه چشمی، آندرانیک تیموریان و سرور جپارف - بازیکنان مدنظر منصوریان- ناکام نماند و از نقل و انتقالات محروم نشود تا بعد از بازی با العین گفته نشود بازیکن نداشتیم و از کمبود هافبک رنج می‌بردیم.

نکته قابل توجه اما این است که استقلالی‌ها بیش از ۶ میلیارد تومان از رقم فصل‌ بعدشان را از اسپانسر اصلی خود گرفته‌ و در واقع «پیش‌خور» کرده‌اند تا بتوانند پول بازیکنان را بدهند. در واقع مبلغی که قرار است هفته آینده به بازیکنان استقلال داده شود (از طریق چک‌هایی که پیش از این داده شده بود) از همین پول پرداخت می‌شود. به این صورت چه مسئولان کنونی در استقلال بمانند و چه بروند، بیش از ۶ میلیارد تومان از پول فصل آینده «پیش‌خور» شده است.

اگر چه باشگاه استقلال اعلام کرده ۳-۲ میلیارد پول بابت بدهی بازیکنان خارجی پرداخت کرده اما باید این سؤال را پرسید که بیش از ۵۰ میلیارد تومانی که در دو فصل به باشگاه استقلال از طُرق مختلف رسیده چگونه هزینه شده و چرا استقلال با این وجود دچار مشکلات زیادی شده است. سؤال دیگر اینکه با پیش‌خور کردن بیش از ۶ میلیارد از پول فصل آینده چگونه می‌توان پول سال آینده را مدیریت کرد؟

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار