لاپورتا: رئال مادرید هر وقت به شش‌گانه رسید و ال‌کلاسیکو را ۶ بر ۲ برد، خودش را با بارسلونا مقایسه کند

رئیس پیشین باشگاه بارسلونا می‌گوید کهکشانی‌ها هنوز هم در حد و اندازه بارسلونای سال ۲۰۰۹ نیستند.

، با دومین قهرمانی متوالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، به تازگی این بحث شده گرفته است که آیا این تیم را می‌توان با بارسلونای فصل ۰۹-۲۰۰۸ که با هدایت پپ گواردیولا تمامی جام‌ها را درو کرد، مقایسه کرد یا نه.

خوان لاپورتا، رئیس سابق بارسلونا یکی از کسانی است که به این سؤال پاسخ منفی می‌دهد و برای ادعایش دلیل هم می‌آورد.

لاپورتا ۵۴ ساله که فصل تاریخی بارسلونا در دوره مدیریت وی رقم خورد، به خبرنگارانی که از او درباره مقایسه رئال مادرید فعلی با بارسلونای سال ۲۰۰۹ سؤال می‌پرسیدند، گفت: شما نمی‌توانید این دو تیم را با هم مقایسه کنید چون بازی تیم‌هایی که پپ هدایت‌شان را برعهده دارند، هنر ناب است. رئال مادرید تا زمانی که در یک فصل شش‌گانه کسب نکرده و ال‌کلاسیکو را در نوکمپ  ۶ بر ۲  نبرده است، نمی‌تواند با بارسلونا مقایسه شود.

رئیس پیشین کاتالان‌ها یک بار دیگر به انتقاد از عملکرد مدیران فعلی باشگاه بارسلونا پرداخت و ماجرای دادگاهی شدن آنها و به زندان افتادن جانشینش ساندرو روسل هم بهانه‌ای شد تا صلاحیت آنها را برای مدیریت آبی‌و‌اناری‌ها زیر سؤال ببرد.

او که سال ۲۰۱۵ در رقابت با خوسپ ماریو بارتومئو در انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا شکست خورد و دو هفته پیش از اتهامی که مدیران فعلی باشگاه به او در خصوص سوء مدیریت منابع مالی بارسا در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ نسبت داده بودند، تبرئه شد، افزود: بارتومئو همین حالا باید استعفا کند و یک انتخاب پیش از موعد برگزار شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار