اجرای طرح توسعه وزنه‌برداری و شنای معلولان زیر نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک

طرح توسعه ۶ ساله رشته وزنه‌برداری با رایزنی‌های دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، با مسئولان IPC از امسال آغاز و تا سال ۲۰۲۳ پیگیری می‌شود.

و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، طرح توسعه رشته وزنه‌برداری معلولان به دلیل حضور ورزشکاران قهرمان که کشورمان را به عنوان کشور نمونه معرفی کرده است، در سه بخش آموزش داوری و مربیگری، کلاس‌بندی و برگزاری مسابقات دنبال می‌شود.

در این طرح پیش‌بینی شده سطح نیروی انسانی متخصص مثل داور، مربی و کلاس‌بند براساس برنامه‌ریزی آموزشی در نظر گرفته شده افزایش یابد و در مرحله بعد به سطح بین‌المللی ارتقا پیدا کند.

در بخش مسابقات نیز برگزاری رقابت‌های ملی و ارتقای آن به سطح بین‌المللی در جهت توسعه این رشته تحت نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک درنظر گرفته شده است.

این طرح از امسال و همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور تحت نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک آغاز می‌شود. همچنین برگزاری دوره های آموزشی کلاس‌بندی پزشکی، داوری و مربیگری نیز تحت نظر کمیته بین المللی پارالمپیک انجام خواهد شد.

طرح توسعه رشته وزنه‌برداری طی ۶ سال انجام می‌شود و در هر سال برنامه متفاوتی برای ارتقای سطح این رشته در نظر گرفته شده است.

در رشته شنا نیز چنین برنامه‌ای پیش‌بینی شده است که مسابقات و دوره‌های آموزشی تحت نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک انجام شود. در این رشته نیز ابتدا در سطح ملی، مسابقات و دوره‌های آموزش مربی، داور و کلاس‌بند انجام می‌شود و سپس ارتقای سطح بین‌المللی اعمال خواهد شد. مسابقات قهرمانی کشور این رشته آبان ماه برگزار می‌شود.

همچنین در رشته دوومیدانی اخیرا چنین طرحی تحت نظر کمیته بین المللی پارالمپیک انجام شد.

کمیته بین المللی پارالمپیک طرح توسعه چهار رشته وزنه‌برداری، شنا، دوومیدانی و اسکی را تحت نظر گرفته که کمیته ملی پارالمپیک ایران طرح توسعه سه رشته‌ وزنه‌برداری، شنا و دوومیدانی را اجرایی می‌کند تا شانس موفقیت‌های مستمر این رشته‌ها را بیشتر کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار