وارد بازی این آقایان نشوید

منصوریان، نیمه‌شب شمشیر را از رو بست؛ کاسه‌های داغ‌تر از آش نقاب زده‌اند و پول خرج‌ می‌کنند

سرمربی استقلال گفت که بعد از دیدار با العین دوست و دشمن نمایان شدند. او البته به انتقاد شدید از آنچه دشمنان تیم نامید، پرداخت.

، سایت باشگاه استقلال که پیش از این نیز گفت‌وگوهای «نیمه‌شبی» از منصوریان منتشر کرده بود این بار نیز متنی را از قول منصوریان روی خروجی خود قرار داده که عیناً در زیر می‌خوانید:

* بسم الله الرحمن الرحیم
صحبت هایم را با جمله ای از سرآلکس فرگوسن، اسطوره مربیگری دنیا آغاز می کنم که برای خود من هم درس است. ایشان می گوید: آنهایی که در شکست ها و روزهای سخت کنار ما نیستند، حق ندارند در شادی ها و بردها نیز کنار ما باشند. این جمله، بی شباهت به حال و هوای این روزهای استقلال نیست. استقلال فصل پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت اما به جز بازی پایانی مقابل العین، در مجموع نسبت به موجودى استقلال، رضایت هواداران محترم جلب شد. استقلال در سال ۹۵ تیمی بود جوان و کم تجربه ولى در نهایت به رتبه نایب قهرمانی لیگ رسید، در دربی توانست رقیب سنتی خود را شکست دهد، السد را با آن بازیکنان مطرح و گران قیمت شکست داد و از گروه خود نیز با حضور تیمهای ثروتمند صعود کرد و نشان داد براى تیم شدن و حضورى پرقدرت در سال ۹۶ امادگى کامل دارد.

بازی با العین هم براى ما و هم براى تمامى هواداران بسیار تلخ بود، اما اسم آن را باید یکی از حوادث نادر فوتبال گذاشت. ضمن اینکه آن بازى پیامدهاى مثبت و منفى فراوان داشت که باید پیش از هر موضوعى از تمامى هواداران استقلال به نمایندگى از کادر فنى و بازیکنان عذر خواهى کرده و از هواداران می خواهم ما را ببخشند. پس از آن مسابقه بود که مثل همیشه زود دوست و دشمن زود نمایان شدند. باز دایه هاى مهربانتر از مادر یا همان کاسه هاى داغ تر از آش وارد معرکه شدند و چه معرکه اى بهتر از فضاى العین؟

آقایان تشکیل ستاد بحران دادند و در این مسیر سعى در خرج کردن اسم مدیران محترم قبلى را هم در دستور کار خود قرار دادند، دوستان عزیز بحران خود شما هستید که براى منافع خود از زدن هیچ ضربه اى به استقلال کوچکترین ابایى ندارید و در تمامى این سال هاى اخیر دلسوزی هاى کورکورانه و با برنامه خود را همچون شمشیر به بدنه مدیریت تمامى مدیران عامل پیشین کشیدید و در فضاى مجازى و غیر واقعى براى هوادار استقلال نا ارامى ایجاد کردید و پیامدهاى مثبت و منفى فراوان دیگر که هر کدام براى ما درسى بزرگ بود.

هوادارن عزیز و دوست داشتنى و صاحبان اصلى و مظلوم تیم استقلال، شاید در این روزهاى سخت فقط من بتوانم با شما که روزهاى دشوارمان را با هم گذراندیم، راحت درد و دل کنم، شما که بعد از خداوند بهترین تکیه گاهم بودید.

نتایج موفق استقلال در سال ۹۵ در روزهایی رقم خورد که استقلال مشکلاتی از درون هم داشت و برخی اعضای هیئت مدیره شمشیر را برای ما از رو بسته و با رفتار و مصاحبه هایشان میخواستند تیم جوان مرا به حاشیه ببرند اما ما با توکل به خدا و تلاش و زحمت و همدلى و حمایت هاى شما توانستیم مثل یک خانواده کنار هم بمانیم و سربلند شویم.

در روزهاى سختم، نظاره گر خیلى از آقایان بودم که با روابط، براى قانع کردن مدیر عاملم و وزارت ورزش مبنى بر تغییر کادر فنى نهایت تلاششان را کردند، اما غافل از خداوند بودند! البته بر خلاف پیش بینی هایشان، مدیر عامل باشگاه پشت سر کادر فنی و بازیکنانش ایستاد و خوشبختانه جواب این اعتماد را هم ما و هواداران دادیم و امروز کاسه هاى داغ تر از اش راه برهم زدن تیم را ایجاد اختلاف بین مدیریت و کادر فنى و هوادارن یافته اند.

هواداران واقعی استقلال با هوش باشید و اطمینان داشته باشید تیم ما با جذب چند ستاره و جوانان آینده دار بسیار بهتر از سال گذشته خواهد شد و من هرگز دستم را از دست کسانى که در روزهاى سخت دستم را بعد از خداوند گرفتند، جدا نمی کنم.

 آنهایی که ادعای استقلالی بودن دارند و خودشان را دلسوز معرفی می کنند، همان هایی هستند که نقاب به چهره دارند و طی سال های گذشته بارها روی صورت استقلال و هوادار و مدیران وقت آن پنجه کشیده اند. همان هایی که حالا منافعشان قطع شده و از مدت ها قبل برای حمله به استقلال، منتظر فرصت بودند و حالا هم به خیال خودشان این فرصت نصیبشان شده است. اینها، همان هایی هستند که جلسات مخفی و ستاد بحران تشکیل دادند.

ابتدا می گفتند منصوریان را بعد از بازی دربى رفت می زنیم، سپس گفتند بعد بازى با السد می زنیم، بعد گفتند بعد از دربی برگشت او را می زنیم، اما تیرشان به سنگ خورد و حالا هم هزینه می دهند و پول خرج می کنند برای تحصن و تجمع. هواداران عزیز استقلال بدانند اینها عاشق استقلال نیستند، اینها استقلال را فقط برای خودشان می خواهند و منافع خودشان. حالا که دستشان کوتاه شده، از لاکشان بیرون آمده و دنبال برهم زدن آرامش استقلال هستند. الان تیم ما فقط آرامش می خواهد تا مسیر رو به رشد و رو به پیشرفتش را ادامه دهد نه حاشیه و سر و صدا.

کاسه های داغ تر از آش و آنهایی که حالا دوباره پیدایشان شده، زمان مدیران قبلی هم بودند و همه این مدیران، زخمی از آنها بر بدنشان هست اما اگر سکوت کرده اند، به خاطر آرامش استقلال است در حالی که حرف دلشان چیز دیگری است. این افراد منفعت طلب بعد از برد السد کجا بودند، پس از شکست رقیب دیرینه کجا بودند؟ چرا آن زمان دلشان با استقلال نبود و صدایشان در نمی آمد؟ چرا در زمان بى پولى و تنهاییمان نبودند؟
چرا در زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقلات ما را تنها گذاشتند و منتظر زمین خوردنمان ایستادند؟ و...

از مدیر عاملم که در روزهای سخت از کادر فنی و بازیکنان حمایت کردند و همین حمایت ها بود که در نهایت کمک به کسب نتایجی غرور آفرین برای هواداران کرد تشکر می کنم و همین طور مدیران سابق استقلال علی الخصوص مهندس واعظ آشتیانى یار ثابت روزهاى تنهاییم.

در روزهایى که من و دبیر هبئت مدیره و مدیرعاملم و کارکنان باشگاه از صبح تا شب دنبال تامین منابع مالى و لجستیک و کارهاى ادارى بودیم، کجا بودید دوستان؟

در مجموع باید بگویم هواداران عزیز به هیچ وجه نگران نقل و انتقالات نباشند، باشگاه کارهای نقل و انتقالاتی را به خوبی از ماه ها قبل جلو برده و می برد و هواداران به زودی خبرهای خوبی در این خصوص خواهند شنید.

به آقایانی هم که دنبال تحصن و اعتراض هستند می گویم وارد کارهایی که به شما ارتباطی ندارد، نشوید. آنهایی که اگر سفره دل مدیران قبلی باز شود، باید از ایران بروند. دست شما برای هواداران رو شده، دست از این کارها بردارید.

استقلال خانه من و امثال من است. من بیشتر عمر خود را در استقلال گذرانده ام و بعد از خدا و خانواده ام، هرچه دارم از استقلال و هواداران عزیز آن است. من تا آخرین نفسم برای اعتلای هرچه بیشتر استقلال عزیز و شادی هواداران گرامی اش می جنگم و از هیچ کوششی دریغ نمی کنم. زمانی که به استقلال آمدم، از چنین بی مهری هایی خبر داشتم اما این ریسک را پذیرفتم و حتی یک وجب هم برای استقلال و هواداران، از مواضع خود عقب نشینى نمی کنم. از اعضاى کانون هواداران هم می خواهم که اتحاد خود را حفظ کنند و وارد بازى این آقایان نشوند.

از دوست و برادر عزیزم جناب آقاى دکتر سلطانى فر وزیر محترم ورزش تقاضا دارم تا در این روزهاى حساس همچنان مانند قبل با درایت و تیز بینى خاص مواظب فضاى اطراف تیم هاى وزارت ورزش باشند و ممنونیم از حمایت های ایشان.

در آخرین کلام افتخار می کنم که زیر پرچم مقدس جمهورى اسلامى ایران براى استقلال سربازى سربلند باشم ولى بسیار متاثر و متاسف شدم از بعضى از رسانه ها که با نتیجه بازى العین به رئیس جمهور محترم و مورد تایید رهبر معظم انقلاب و مردم توهین کردند.

به امید سربلندى استقلال در سال جدید
علیرضا منصوریان

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار