نشست هاشمی با ۲ رئیس فدراسیون اعزامی به بازی‌های داخل سالن آسیا

مسئولان فدراسیون‌های شنا و سوارکاری با حضور در کمیته ملی المپیک، در خصوص اعزام تیم‌های این دو رشته بازی‌های داخل سالن آسیا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و رزمی آسیا شهریور ماه در حالی در شهر عشق آباد ترکمنستان برگزار می‌شود که طبق تصمیم مسئولان کمیته ملی المپیک، کاروانی کیفی از سوی ایران به این دوره از بازی‌ها اعزام خواهد شد.

در همین راستا و در ادامه نشست‌های هماهنگی کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های داوطلب اعزام، ظهر روز شنبه مسئولان و کادر فنی فدراسیون‌های شنا و سوارکاری با حضور در این کمیته به بحث و بررسی در خصوص هماهنگی‌های اعزام تیمشان پرداختند. در اولین نشست که با حضور کیومرث هاشمی ، شاهرخ شهنازی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، عاطفه اسلامیان و محمود عبداللهی مدیران واحد روابط بین‌الملل و روابط عمومی از کمیته و همچنین محسن رضوانی و محسن سمیع‌زاده رئیس و دبیر فدراسیون شنا و خشایار حضرتی مربی تیم ملی شنا برگزار شد، هاشمی با تاکید بر حمایت از رشته‌های پایه و مادر همانند شنا اظهار داشت: نگاه ما برای اعزام کاروان ورزشی ایران به بازی‌های داخل سالن کامل کیفی و مدال‌آوری است، اما در خصوص رشته‌های همانند شنا قصد داریم همانند همیشه با نگاه حمایتی و پشتیبانی عمل کنیم.

وی ادامه داد: شنا جزو رشته‌هایی است که در آینده می‌تواند کاروان ورزشی ایران را در بازی‌های بزرگی همانند آسیایی و المپیک به مدال برساند، به شرط اینکه نگاه فدراسیون و مجموعه‌های حمایتی بلند مدت و ادامه‌دار باشد.

در ادامه این نشست اصغر رحیمی با تشریح سوابق حضور این فدراسیون در بازی‌های داخل سالن ابراز امیدواری کرد که شنا در بازی‌های پیش‌رو نیز سهم خوبی در موفقیت کاروان داشته باشد. وی گفت: فدراسیون شنا در بازی‌های کشورهای اسلامی باکو عملکرد بسیار مناسبی داشت و نشان داد این رشته در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

همچنین عاطفه اسلامیان به توضیح رشته‌ها و مواد مسابقات شنای بازی‌های داخل سالن آسیا و هماهنگی با کادر فنی تیم شنا پرداخت.

خشایار حضرتی مربی تیم ملی شنا نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان کمیته ملی المپیک بابت برپایی این نشست درخواست کرد تا تیم شنا بتواند با ترکیبی کامل جهت موفقیت در ماده‌های تیمی به این مسابقات اعزام شود.

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نیز اظهار داشت: شنا طی چندسال گذشته با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مسیر درستی قرار گرفته و با تربیت نسلی جوان با میانگین سنی ۱۷ سال می‌تواند به روزهای خوش و مورد نظر برسد. در بازی‌های داخل سالن به خصوص ماده‌های مسافت کوتاه نفرات آماده و باانگیزه ای داریم که می‌توانند روی سکو نیز قرار گیرند.

در پایان این نشست مقرر شد تیمی هشت نفره از سوی فدراسیون شنا بعداز مسابقات انتخابی زنجان که تیرماه برگزار می‌شود جهت حضور در بازی‌های داخل سالن به کمیته ملی المپیک معرفی شود.

بعد از اتمام این نشست، مسئولان فدراسیون سوارکاری در نشست هماهنگی اعزام حضور یافته و به بحث و بررسی در خصوص اعزام تیم‌شان پرداختند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار