امامی: از نظر بدنی آماده‌ام و فقط به کسب مدال جهانی کشتی فکر می‌کنم/ امیدوارم سال تلخ و سختم با سکوی جهانی تمام شود

امامی، ملی‌پوش وزن ۷۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: هر چند از نظر کشتی سال خوبی را پشت سر گذاشتم از نظر خانوادگی سال خوبی نبود و امیدوارم با مدال جهانی این سال تلخ را به اتمام برسانم.

یونس امامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص مسابقات جهانی پیش رو اظهار داشت: شرایط بدی نداریم، همه تمرینات سنگینی را پشت سر گذاشته‌ایم. سرمربی تیم ملی همه نکاتی که لازم بود را به ما گفته‌اند و حالا دیگر این ما هستیم که باید روی تشک کارمان را انجام دهیم. هر نکته‌ای که گفته شده و هر توصیه‌ای که کادرفنی به ما داشتند، دیگر باید از سوی ما مقابل حریف اجرا شود.

وی که مدال‌های نقره نوجوانان و دو برنز جوانان و امیدهای جهان را در کارنامه دارد، در مورد اولین حضورش در مسابقات جهانی بزرگسالان تصریح کرد: من طلای جهانی ندارم. ان‌شاءالله که در بوداپست بتوانم این مدال را بگیرم. از نظر بدنی شرایط خوبی دارم. مشکل وزنی هم ندارم و به راحتی سر وزن می‌رسم.

امامی با اشاره به مشکلاتی که در یک سال اخیر پشت سر گذاشته، ادامه داد: از نظر کشتی سال خوبی را داشتم اما از نظر شخصی سال بسیار سختی بود. برادرم تصادف سنگینی داشت و چند ماه در کما بود و بعد از سه ماه به هوش آمد. حالا وضعیت خوب است اما همین مسئله از نظر روحی به شدت من را تحت تاثیر قرار داده بود، یک ماه پیش هم پسرعمویم را از دست دادم. حالا امیدوارم که این سال سخت و تلخ را با سکوی جهانی به پایان برسانم.

نفر سوم امیدهای جهان در سال گذشته تاکید کرد: رسول خادم هر روز با ما در تمرینات صحبت می‌کرد و می‌گفت که خودتان را دست کم نگیرید، حریفان‌تان چیزی اضافه‌تر از شما ندارند. شما به اندازه قهرمان المپیک در تمرینات زحمت کشیده‌اید، پس همه شما می‌توانید با مدال از جهانی برگردید.

یونس امامی که برای اولین بار در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی می گیرد، گفت: با این مسئله هیچ مشکلی ندارم، هرچند که در انتخابی تیم ملی و همه مسابقات سال گذشته را در وزن ۶۵ کیلوگرم پشت سر گذاشتم. مهم این است که از نظر بدنی آماده‌ام.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار