رئیس هیئت ووشوى هرمزگان: تعدادى از اماکن ورزشى استان در انحصار چند نفر است/ دختران ووشوکار را شبانه با الفاظ زننده از خوابگاه بیرون کردند

رئیس هیأت ووشو استان هرمزگان در نشست اختصاصى المپیاد نخبگان ورزشى تصریح کرد: ووشو در المپیادهاى گذشته بیشترین مدال طلا را براى ورزش استان کسب کرده است.

و به نقل از روابط عمومى هیئت ووشو هرمزگان، علیرضا بهرمن در نشست اختصاصى هیئت‌هاى ورزشى استان که با حضور مسئولان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان پیرامون اعزام و میزبانى المپیاد ورزشى نخبگان برگزار شد، اظهار داشت: ووشو در المپیادهاى گذشته بیشترین مدال طلا را براى ورزش استان کسب کرده است.

وى افزود: در رقابت‌هاى المپیاد ایرانیان سال ٨٧ بخش نوجوانان پسر در زنجان قهرمان شدیم و در همان سال در رده سنى جوانان مردان که باز هم در زنجان برگزار شد نیز به عنوان نایب قهرمانى دست یافتیم.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان در ادامه بیان کرد: کسب ٦ مدال طلاى ووشوکاران استان از ٩ مدال کسب شده توسط ورزشکاران هرمزگانى در المپیاد ایرانیان سال ٨٨ در سارى مازندران هرگز از اذهان ورزش‌دوستان پاک نخواهد شد و ووشو به تنهایى توانست بیشترین مدال طلاى ورزش استان را در این رقابت‌هاى مهم کسب کند و جایگاه ورزش هرمزگان را از رتبه بیست و هفتم به یازدهم ارتقاء بخشد.

بهرمن ادامه داد: ۱۰ نفر را در بخش دختران و همین تعداد را در بخش پسران به المپیاد نخبگان ورزشى اعزام مى‌کنیم و قرار است مسابقات بانوان در البرز و آقایان به میزبانى قزوین برگزار شود.

وى عنوان داشت: رقابت‌هاى انتخابى المپیاد استان را صبح روز جمعه ٢٧ مهرماه جارى در بخش پسران و عصر همین روز در بخش دختران به میزبانى خانه ووشو بندرعباس برگزار خواهد شد و بلافاصله اردوهاى آماده سازى را از یکم آبان ماه در بندرعباس استارت خواهیم زد.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان تصریح کرد: مسابقات ووشوی قهرمانی نوجوانان المپیاد نخبگان ورزشى کشور در بخش پسران طی روزهای دوم تا چهارم آذرماه سال جاری به میزبانی شهر قزوین برگزار خواهد شد و رقابت‌هاى دختران در همین رده سنى قرار است ششم لغایت هشتم آذر امسال در کرج برگزار شود.

بهرمن افزود: نفرات برتر این رقابت‌ها به همراه قهرمانان پیکارهاى قهرمانى کشور، فروردین ماه سال آینده به اردوى تیم ملى جهت اعزام به مسابقات قهرمانى ۲۰۱۹ آسیا که به میزبانى کشور برونئى دارالسلام برگزار مى‌شود دعوت خواهند شد.

وى با بیان اینکه ووشوى استان در بخش پسران از جایگاه بهترى نسبت به بخش دختران برخوردار است، گفت: در بخش آقایان توانایى کسب مدال در المپیاد داریم اما بخش بانوان تلاش بیشترى را مى‌طلبد و نیاز به حمایت‌هاى افزون ترى از سوى اداره کل ورزش و جوانان هستیم.

بهرمن ادامه داد: یکى از اهداف مهم هیئت ووشو استان ایجاد توسعه متوازن در سطح استان است چراکه نگاهمان بر این است که تنها بندرعباس نباید قطب ووشو باشد بلکه ورزشکاران نقاط دیگر استان هم باید از پیشرفت در این رشته بهره مند باشند.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان در خصوص اتفاقات اخیر در خصوص اردوى آماده سازى بانوان ووشوکار اظهار کرد: جهت اعزام به رقابت‌هاى قهرمانى کشور بزرگسالان در بخش بانوان، نفرات برتر مسابقات استانى را به اردوى آماده‌سازى فرا خواندیم چرا که معتقدیم همه قهرمانان واجد شرایط از سراسر استان بایستى در اردوها شرکت کنند نه تنها فقط ورزشکاران بندرعباسى، به همین منظور با همکارى امور بانوان اداره کل ورزش، خوابگاهى در مجموعه خلیج فارس که در اختیار یکى از هیئت‌هاست را در اختیار ما قرار دادند که متأسفانه همه روزه به روش‌هاى مختلف از سوى مسئول خوابگاه تحت فشار قرار گرفتیم تا جائیکه این فشارها به دلیل عدم تخلیه خوابگاه به توهین‌هاى مکرر روزانه تبدیل شد و در نهایت دختران معصوم و بى‌گناه شهرستانى ما را شبانه از خوابگاه بیرون کردند که با رایزنى‌هاى معاون ورزش بانوان، خوابگاه مجموعه ورزشى حجاب در اختیار بانوان ووشوکار قرار گرفت.

بهرمن افزود: آیا رأفت اسلامى در کشور اسلامى ما اینگونه است که رحم و مروت آن هم در خصوص اسکان دختران معصوم بدین شکل حاکم باشد، پاسخگوى این رفتار زشت و زننده برخى‌ها که از قبال ماده ۸۸ قانون اساسى چندین اماکن ورزشى اعم از ادارى و خوابگاهى و سالن‌هاى ورزشى، سود مى‌برند، کیست؟

وى در خصوص رفتار توهین آمیز پیمانکار خوابگاه حجاب هم نسبت به بانوان ووشوکار تصریح کرد: پیمانکار خوابگاه حجاب با مراجعه به اداره کل ورزش و جوانان، با لحنى توهین آمیز دختران ووشوکار را حیوان خطاب کرد و نسبت به اسکان آنان در خوابگاه اعتراض کرده است.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان افزود: گویا اعتراض وى بدین ترتیب بوده است که ووشوکاران دختر، نظام خوابگاه را بهم ریخته‌اند که بلافاصله با مراجعه سرکار خانم رضایى به محل خوابگاه، این موضوع کاملأ از سوى معاون ورزش بانوان تکذیب و کتبأ از سوى وى گزارش کذب پیمانکار، به مسئولان بالادستى اداره کل ارائه شد.

بهرمن با بیان اینکه این موضوع نشان مى دهد دو پیمانکار خوابگاه‌هاى خلیج فارس و حجاب در جهت تخریب دختران ووشوکار با یکدیگر کاملأ هماهنگ هستند، عنوان داشت: تعدادى از اماکن ورزشى استان در اختیار چند نفر است و بدلیل اینکه از قبال این موضوع سود به جیب مى‌زنند به دنبال دریافت پول از ورزشکاران بودند و اگر ما توانایى پرداخت هزینه خوابگاه‌ها را داشتیم و به آنان پول مى‌دادیم با دختران ووشوکار اینگونه رفتار نمى‌شد.

وى تصریح کرد: تا زمانى که اداره اماکن ورزشى هرمزگان با توجه به محرومیت منطقه اینگونه پیش برود این استان در ورزش قهرمانى هر روز ضعیف تر خواهد شد و فاتحه مدال‌آورى خوانده مى‌شود و با توجه به پیش رو بودن رقابت‌هاى مهم المپیاد که براى اداره کل از جایگاه ویژه‌اى برخوردار است، خبرى از پرپایى اردوى‌هاى آماده‌سازى ورزشکاران نخواهد بود.

رئیس هیأت ووشو هرمزگان بیان کرد: اگر این افراد اذعان مى‌دارند که خود این اماکن را با هزینه شخصى تجهیز کرده‌اند و باید در قبال آن پول دریافت کنند، بنده از اداره کل ورزش و جوانان درخواست مى‌کنم مکانى را جهت ایجاد خوابگاه در اختیار هیئت ووشو قرار دهند و ما نیز از طریق همین رسانه اعلام مى‌‌کنم تمامى ورزشکاران هرمزگانى در هر رشته ورزشى را بطور رایگان جهت تقویت ورزش قهرمانى، اسکان مى‌دهیم چراکه اگر پیش از اعزام به پیکارهاى قهرمانى کشور و انتخابى تیم ملى، اردوى تمرینى برگزار نشود ورزشکاران عملکرد مثبتى را در این‌گونه رقابت‌ها نخواهند داشت.

بهرمن در پایان ضمن تقدیر از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان نسبت پیگیرى موضوع یادآور شد: از آقاى امیارى متولى پرتلاش و ساعى ورزش استان درخواست مى شود مشکل اسکان و مجموعه پایگاه قهرمانى ورزش استان را مرتفع تا با یارى خداوند متعال و توجهات حضرت ولى عصر ارواحنا فدا شاهد به احتزار در آمدن پرچم مقدس جمهورى اسلامى ایران توسط جوانان هرمزگانى در میادین مختلف جهانى، آسیایى و المپیک باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار