امضای سند همکاری وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

در مراسمی در دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان برنامه همکاری وزارت ورزش و جوانان و سازمان یونیسف در دو بخش ورزش و جوانان، به امضای طرفین رسید.

و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، با تلاش‌های مجدانه سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف ظهر امروز (سه‌شنبه) امضا شد.

سند مذکور با حضور ویل پارکس نماینده یونیسف، در دفتر امور بین الملل وزارتخانه، برای اجرای برنامه همکاری مشترک در زمینه ورزش و جوانان از طریق تبادل تجربیات، اطلاعات و آشنایی با برنامه‌ها و مدل‌های برنامه‌ریزی روز دنیا، به امضا رسید.

ماندانا رسولی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان ضمن ارائه گزارش از روند شکل گیری و بررسی محتوای برنامه همکاری و با ابراز خشنودی از به نتیجه رسیدن آن، گفت: خانواده ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران جهت عملیاتی شدن مفاد این برنامه تمام تلاش خود را به کار خواهند بست.

ویل پارکس نماینده یونیسف در تهران نیز ضمن تشکر از تلاش‌های وزارت ورزش و جوانان در نهایی سازی سند مذکور، آمادگی خود را جهت بسط همکاری‌ها برای توسعه ارتباط بهینه با سایر کشورهایی که تاکنون در این خصوص با یونیسف همکاری کرده و تجربه موفق داشته‌اند اعلام کرد.

این برنامه همکاری شامل مواردی در حوزه جوانان با موضوعاتی نظیر حمایت از اقدامات بروزرسانی و طراحی سند راهبرد وزارت ورزش و جوانان، حمایت از ابتکارات جوانان ، حمایت از برگزاری جلسات مشاوره ملی در خصوص سند راهبرد ملی جوانان است.

همچنین در بخش ورزش، این سند شامل موضوعاتی مانند حمایت از تدوین برنامه ملی ورزش برای ارتقای مشارکت و حضور کودکان و نوجوانان، حمایت از ارتقای رشد و توسعه کودکان و نوجوانان از طریق استعدادیابی ورزشی، حمایت از تدوین طرح ملی مبتنی بر جامعه برای ارتقای فعالیت جسمانی و پیشگیری از اضافه وزن (چاقی) در میان کودکان و دختران نوجوان در مناطق کم برخوردار است.

این توافق در چارچوب برنامه‌های آنداف (United Nations Development Assistance Framework) صورت پذیرفته است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار