سلطانی‌فر: کار ضربتی و جهادی در تعمیرات پیست اسکی دیزین انجام شده است

وزیر ورزش و جوانان گفت : در یک کار اساسی و حرکت ضربتی اقدامات موثری در زمینه تعمیرات و بازسازی پیست اسکی دیزین انجام شده است.

، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه بازدید میدانی از پیست اسکی دیزین در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اهمیت تعمیرات و بازسازی این پیست را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: مدت‌هاست به واسطه مشکلاتی که تجهیزات پیست دیزین داشته، برنامه ریزی کردیم که بتوانیم با توجه به فرصت کوتاهی که به بهره برداری امسال داریم، اقدامات مهم و اساسی که برای بازسازی لازم است را تا قبل از فصل بهره برداری اسکی محقق کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: پیست دیزین یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های منطقه است و دارای ۱۷ بالابر ، ۱۰ تله اسکی ، ۳ تله سیژ و ۴ تله کابین است و از سال‌های گذشته که به بهره برداری رسیده کار بازسازی، نوسازی و تعمیرات انجام نشده بود و به همین دلیل نگرانی‌هایی را بوجود آورده بود. البته سال گذشته کارهای مقدماتی در نقاط بحرانی به سرعت انجام شد هر چند که سال گذشته فصل محدودی را به دلیل کمبود بارش داشتیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: بعد از مساعد شدن هوا بلافاصله با بررسی دقیق نقاط بحرانی مشکلاتی که در دو خط کابین دره و شله وجود داشت با هماهنگی استاندارد و در یک کار ضربتی و حرکت جهادی تعمیرات و بازسازی صورت گرفت.

وی ادامه داد: این تعمیرات باید در سال‌های گذشته صورت می‌گرفت ولی به هر حال اقداماتی که انجام شده هم زمینه تقویت پایه دکل‌ها و هم تجهیزات بازسازی روی سیستم مکانیکال الکتریکال انجام شد و خوشبختانه الان می‌توانم بگویم خطوط اصلی تله کابین به یک درجه اطمینان و سلامتی رسیده تا با خیال راحت مردم بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه خط چهارم به دلیل آنکه خیلی از زمان استفاده‌اش نمی‌گذرد، مشکلی ندارد اظهار داشت: در ارتباط با تله کابین قله، نقاط بحرانی آن در حد زمان و امکاناتی که داشتیم کار شده و در فرصت باقیمانده هم اقدامات دیگر انجام خواهد شد تا بتوانیم مجوز بهره برداری بگیریم.

وی گفت : با توجه به کارهایی که صورت گرفته و اقداماتی که انجام خواهد شد ، امسال انشالله یک فصل خوب بهره برداری از پیست اسکی دیزین را داشته باشیم تا همه مردم بتوانند با خیال راحت از تجهیزات این پیست استفاده کنند و انشالله سال بدون حادثه‌ای را هم سپری و اوقات فراغت خوبی در این مکان داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه یک سری اقدامات دیگر هم باید انجام شود که در حال حاضر مشکل خاصی ندارد، آغاز اقدامات تکمیلی را اردیبهشت سال آینده اعلام کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار