گلیج: نمی‌خواهم از اولین مسابقه جهانی‌ام بدون مدال برگردم/ از اسم حریفانم نمی‌ترسم

ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: از نام و عناوین رقبای جهانی‌ام نمی‌ترسم، اگر بخواهم به یکی از مدعیان این وزن تبدیل شوم، باید حریفانم را شکست دهم.

مجتبی گلیج در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص میزان آمادگی‌اش برای حضور در  مسابقات جهانی بوداپست اظهار داشت: خداراشکر وضعیت خوبی دارم. ۸۰-۹۰ درصد آماده‌ام. در مرحله ریکاوری به سر می‌بریم. می‌دانم چیزی از حریفانم کم ندارم و این را در میادین خارجی ثابت کرده‌ام.

ملی‌پوش وزن نهم تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به درخشش قهرمانانی چون علیرضا حیدری و رضا یزدانی در این وزن از مسابقات جهانی سال‌های گذشته تصریح کرد: هر دو کشتی‌گیران خیلی بزرگی بودند و می‌توانند الگویی برای من باشند. امیدوارم بتوانم جانشین خوبی برای آنها باشم. امسال سال اولی است که در مسابقات جهانی بزرگسالان حضور دارم، همه تلاشم را می‌کنم تا خلأ وزن ۹۷ کیلو را پر کنم.

وی با تاکید بر اینکه وزن ۹۷ کیلوگرم سنگین‌ترین وزن رقابت‌های جهانی امسال خواهد بود، ادامه داد: با حضور سعدالله‌یف روس، اسنایدر آمریکایی، آلباروف آذربایجانی و همچنین کشتی‌گیرانِ مدعی گرجستان و کوبا فکر نمی‌کنم هیچ وزنی بیشتر از ۹۷ کیلوگرم مدعی قهرمانی داشته باشد. ولی از حریفانم نمی‌ترسم. اگر بخواهم به یکی از مدعیان این وزن تبدیل شوم، باید حریفانم را شکست دهم. بزرگانی چون علیرضا حیدری و رضا یزدانی که پیش از من ملی‌پوش این وزن بودند، خوب‌ها را بردند که اسم و رسمی برای خود در دنیا به دست آوردند. من هم جوانم و انگیزه‌های زیادی برای رفتن روی سکو دارم. ان‌شاءالله که با دعای خیر مردم و کمک خدا بتوانم به این مهم برسم.

قهرمان مسابقات جهانی جوانان و امیدها اضافه کرد: امسال تیم خیلی خوبی داریم که حتم بدانید همه به دنبال کسب بهترین نتیجه هستند. من به شخصه با همه وجودم کشتی می‌گیرم که بدون مدال به کشور برنگردم. خوشبختانه همه بچه‌ها روحیه خوبی دارند،‌ سال گذشته چند مصدوم در تیم‌مان داشتیم اما حالا همه آماده‌اند و فقط به دعای مردم احتیاج داریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار