فاطمه صفرپور: می‌خواستیم حق خود از مسابقات جهانی تکواندو را در المپیک بگیریم

فاطمه صفرپور، سرمربی تیم جوانان تکواندو گفت: از اتفاقات مسابقات جهانی درس گرفتیم و می‌خواستیم حقی را که در مسابقات جهانی نرسیدم به دست بیاوریم.

فاطمه صفرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص کسب یک مدال طلا و یک نقره توسط تیم سه نفره دختران اعزامی به مسابقات المپیک جوانان اظهار داشت: از اتفاقات مسابقات جهانی تجربه بسیار خوبی کسب کرده بودیم و به خوبی می‌دانستیم که باید بیشتر روی بدنسازی بچه‌ها کار و توان فنی خود را بالاتر ببریم. در مسابقات المپیک کاملا مشهود بود که چقدر توان فنی بازیکن ما نسبت به مسابقات جهانی بالاتر رفته بود.

وی تاکید کرد: بعد از پایان مسابقات جهانی تلاش خود را چند برابر و عزم خود را برای کسب نتیجه در المپیک جوانان جزم کرده بودم. قبل از اعزام نیز گفتم که مدال‌های خوشرنگی را کسب خواهیم کرد، چون به توان فنی بازیکن خود ایمان داشتم. چهار ماه به صورت شبانه‌روزی در اردو بودیم و تنها اواخر هفته اردو را تعطیل می‌کردیم. برای رسیدن به این موفقیت خیلی تلاش کردیم و حتی بدنسازی ما برای حضور در مسابقات المپیک با مسابقات جهانی خیلی متفاوت و سنگین‌تر بود.

سرمربی تیم جوانان در خصوص سطح مسابقات المپیک گفت: سطح المپیک واقعا بالا است و بهترین‌های رده جوانان در آرژانتین حضور داشتند. اینکه می‌گویند شکست پلی برای پیروزی است حرف کاملا درستی است. واقعا از اتفاقات مسابقات جهانی درس گرفتیم که باید بیشتر و بیشتر تلاش کنیم و به صورت شبانه‌روزی برای موفقیت بجنگیم. برای موفقیت از تمام زندگی و تفریحات گذشتیم و فقط به تمرین فکر کردیم تا بتوانیم در المپیک حق خود را که در مسابقات جهانی به آن نرسیدیم را به دست بیاوریم. تمام مربیان حاضر در مسابقات جهانی از تغییر بچه‌ها ما تعجب کرده بودند.

صفرپور با ابراز خوشحالی از عملکرد موفقیت آمیز تکواندو در المپیک جوانان عنوان کرد: واقعا از اینکه زحمات شبانه‌روزی ما به ثمر نشست خوشحال هستم. باید از ندا زارع که کنار تیم حضور داشت تشکر کنم. همچنین لیلا سلیمی با وجود اینکه قراردادی با فدراسیون نداشتند از ما حمایت کرد. همچنین باید تشکر ویژه‌ای نیز از زهرا سروی، نایب رئیس بانوان فدراسیون داشته باشم که ضمن اعتماد، از من حمایت کردند.

وی گفت: خوشحالم که توانستم جواب اعتماد نایب رئیس بانوان فدراسیون را بدهم و بیشترین خوشحالی من برای سروی است که خالصانه برای فدراسیون زحمت کشید. می‌دانستم که از لحاظ فنی چیزی نسبت به رقبای خود کم نداریم و بچه‌ها ما نیز فنی و متفاوت‌تر از جهانی کار کردند. دختران ایران نشان دادند هیچ چیزی از رقبای خود کمتر ندارند. اگر روی این بازیکن سرمایه‌گذاری شود قطعا می‌توانیم در المپیک ۲۰۲۰ مدال‌های خوشرنگی در المپیک کسب کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار