حمایت رئیس تیم کاوه رضایی از سرمربی کروات و درخواست مداخله سیاسیون

رئیس کلوب بروژ بلژیک به دنبال آزادی سرمربی کروات از بازداشت ۲۴ ساعته حمایت خود را از او ابراز کرد.

  و به نقل از سایت VTM بلژیک، کلوب بروژ به دنبال بازداشت ایوان لکو، سرمربی کروات خود از سوی پلیس بلژیک در پرونده پولشویی و تبانی در فوتبال بلژیک اعتماد کامل به او را پیش از این رسانه‌ای کرده بود.

برت ورهاج، رئیس کلوب بروژ و نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در این رابطه گفت: واقعیت‌های مربوط به پرونده ایوان لکو به سال ۲۰۱۵ میلادی باز می‌گردند و اطمینان دارم او این مشکل پیش‌آمده را حل خواهد کرد.

وی که یک مقام سیاسی نیز محسوب می‌شود سپس خواستار تغییر قوانین کارگزاران فوتبال در بلژیک شد و گفت: اغلب از  سیاستمداران خواستم تا ابتکار عمل را به دست گیرند و قوانین کارگزاری فوتبال تغییر پیدا کند. برنامه‌های خوبی را در این بخش برای فوتبال بلژیک آماده کردیم که مهیای اجرایی‌شدن هستند.

پلیس بلژیک صبح چهارشنبه گذشته ده‌ها مربی، داور و مدیر برنامه را در این کشور و سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان، صربستان، هلند، فرانسه و قبرس دستگیر کرده بود. در میان دستگیرشدگان، ایوان لکو، سرمربی کروات کلوب بروژ، مجتبی بیات، برادر رئیس ایرانی باشگاه شارلوا و مدیر برنامه مطرح فوتبال بلژیک حضور داشتند.

همچنین مجتبی بیات که از سوی پلیس بلژیک در خانه‌اش بازداشت شده بود با حکم قاضی تحقیق پرونده پولشویی و تبانی فوتبال این کشور همچنان در بازداشت به سر خواهد برد. یکی از اتهام‌های اصلی مجتبی بیات پولشویی در ماجرای انتقال ۸ میلیون یورویی صوفیانه هانی، هافبک فرانسوی تیم اندرلشت در سال ۲۰۱۸ میلادی از تیم اندرلشت بلژیک به تیم اسپارتاک مسکو بود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار