فوتبال جهان| داستان علاقه پیدا کردن موراتی به مورینیو و اشک‌ ریختن آقای خاص در اتوبوس تیم

مالک پیشین باشگاه اینتر ماجرای انتخاب ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی این تیم و دلیل گریه کردن او در اتوبوس این تیم را تعریف کرد.

، ماسیمو موراتی، مالک سابق باشگاه اینتر و مارکو ترونکتی پروورا مدیر اجرایی سابق این باشگاه به تازگی جزئیات بیشتری درباره نحوه استخدام ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی نراتزوری در سال ۲۰۰۸ فاش کرده‌اند.

روز گذشته (جمعه) مراسمی با عنوان فستیوال دلواسپورت در ایتالیا برگزار شد که فرصتی برای تجدید دیدار چندین تن از اعضای سابق اینتر برنده سه‌گانه سال ۲۰۱۰ بود و بعضی از آنها هم خاطراتی را از آن سال تعریف کردند از جمله اینکه چگونه سرمربی فعلی منچستریونایتد سر از اینتر درآورد.

ماسیمو موراتی یکی از آنها بود که درباره آقای خاص گفت: مورینیو بدجوری ذهن مرا مشغول خودش کرده بود اما نه به خاطر قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان به همراه پورتو بلکه به خاطر مصاحبه‌ای که دو سال قبل از آن اتفاق پس از مساوی تیمش مقابل دپورتیوو لاکرونیا انجام داد. خبرنگاران از مورینیو درباره بازی برگشت تیمش با دپورتیوو (در مرحله نیمه نهایی) سؤالی پرسیدند و او جواب داد: «کدام بازی؟ من از الان دارم به فینال فکر می‌کنم». وقتی جواب او را شنیدم با خودم گفتم الان دیگر او سرمربی بزرگی است.

یکی دیگر از اعضای سابق اینتر که خاطره‌ای را از درخشان‌ترین فصل تاریخ این باشگاه تعریف کرد، ترونکتی پروورا، مدیر سابق  باشگاه بود که ماجرایی را که مربوط به قبل از قهرمانی اینتر در لیگ قهرمانان اروپا می‌شد را بازگو کرد. اینتر قبل از قهرمانی‌اش در اروپا، با یک پیروزی دشوار در خانه سیه‌نا، قهرمانی‌اش در شهر سیه‌نا را هم قطعی کرد.

ترونکتی پروورا درباره آن روز هم گفت: بلافاصله بعد از بازی مقابل سیه‌نا، من داشتم دنبال مورینیو می‌گشتم و هر جایی را گشتم نتوانستم او را پیدا کنم. او کاملاً غیب شده بود. آخر سر او را در اتوبوس تیم در حالی که دراز کشیده بود و در تنهایی خودش داشت گریه می‌کرد پیدا کردم. او غرق در احساس بود.

پروورا ادامه داد: واقعیت این بود که ما بعد از شکست دادن بارسلونا در نیمه نهایی، قهرمان شده بودیم. ما با آرامش خاطر و اعتماد به نفس به فینال رفتیم چون دستاوردی خارق‌العاده کسب کرده بودیم. در سن‌سیرو و با غرش هواداران‌مان بود که فهمیدیم می‌توانیم قهرمان اروپا شویم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار