المپیک جوانان ۲۰۱۸| صعود ۲ فرنگی‌کار به فینال/ امیدواری کاروان ایران به شکستن رکورد مدال‌آوری‌

کاروان ورزشی کشورمان در حالی ششمین روز بازی‌های المپیک جوانان را پشت‌سر می‌گذارد که با توجه به کسب سه طلا و یک نقره در تکواندو، امیدوار است رکورد مدال‌آوری دور‌ه قبل را ارتقا بدهد.

و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، این در حالیست که رشته‌های مدال‌آوری همچون کشتی، وزنه برداری، کاراته که بخت کسب مدال طلا و سایر رشته ها که شانس مدال آوری دارند هنوز شانس کسب مدال‌های دیگری را دارند.

در اولین دوره بازی‌های المپیک جوانان سال ۲۰۱۰ کاروان اعزامی ایران  ۲ مدال طلا،‌ ۲ مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرده بود و در دومین دوره  این بازیها که ۲۰۱۴ در نانجینگ چین برگزار شد، ایران با ۳ طلا و ۳ برنز به کار خود خاتمه داد. این در حالی است در ششمین روز بازی‌های المپیک جوانان بوینس آیرس، ایران تنها در تکواندو سه طلا و یک نقره کسب کرده و امید می‌رود با افتخار آفرینی دیگر ورزشکاران کشورمان رکورد مدال‌های ایران هم از نظر کیفی و هم کمی در بازی‌های المپیک جوانان نسبت به دوره های قبل شکسته شود.

خبر دیگر اینکه در رقابت‌های کشتی المپیک جوانان، علیرضا ده‌بزرگی نماینده وزن ۴۵ کیلوگرم کشورمان که در اولین دیدار حریف بلغاری خود را شکست داده بود، با نتیجه ۱۰ بر صفر دومین حریف خود از مصر را نیز شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. همچنین محمد نصرتی نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان که در اولین دیدار خود حریف برزیلی را مغلوب کرده بود، در دیدار دوم مقابل حریف روس قرار گرفت و توانست این حریف قدرتمند را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داده و‌ به دیدار فینال راه یابد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار