گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| حاج‌یوسف‌زاده: از فردا در دهکده تمرینات‌مان را از سر می‌گیریم/ با ترکیبی ناقص به مسابقات جهانی می‌رویم

سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم‌بینایان کشورمان اعلام کرد، این تیم با ترکیبی ناقص به مسابقات جهانی پرتغال اعزام خواهد شد.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، محمدرضا حاج‌یوسف‌زاده، سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم‌بینایان کشورمان پس از نایب قهرمانی این تیم در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در بخش تیمی خوب عمل نکردیم، زیرا ارنج تیمی ما فوق‌العاده بود. با محاسباتی که انجام داده بودم باید ۳ بر ۲ از سد تیم کره می‌گذشتیم، اما نتیجه برعکس رقم خورد و ورزشکار ما در وزن نخست قبل از اجرای فن حریف دچار مشکل تنفسی شد. با این حال در بخش انفرادی تمام نفرات اعزامی به جاکارتا خوب عمل کردند و از تمامی آنان راضی هستم. ما توانستیم در هفت وزن شش مدال رنگارنگ کسب کنیم.

حاج‌یوسف‌زاده با اشاره به پیش‌بینی خود از نتایج انفرادی و تیمی بازیکنان قبل از اعزام به جاکارتا، عنوان کرد: نتایج عالی و در سطح انتظار بود. اگر داور روز گذشته با ورزشکار ازبک مهربانانه برخورد نمی‌کرد بدون شک در مدال طلا هت‌تریک می کردیم. البته نمی‌خواهم تنها کار داور را برای نتیجه نگرفتن بهانه کنم، اما ورزشکاران ما در این دوره به ویژه در بخش انفرادی تمام توان خود را به کار گرفتند.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت جودوی نابینایان نباید در باد این مدال‌ها خوابید، اظهار کرد: برای پیشرفت جودو و عقب نماندن از قافله رقیبان آسیایی از فردا صبح در محل دهکده بازی‌ها تمرینات را آغاز می‌کنیم و امیدواریم مسئولان نیز با رفع مشکلات پیش روی این رشته در بخش نابینایان، کمک‌های لازم را داشته باشند. از مسئولان محترم خواهشمندم نوع نگاه خود را به جودوی نابینایان تغییر دهند، زیرا ما نیازمند اردوهای خارجی و برگزاری تمرینات مشترک با تیم‌های قدرتمند هستیم. امیدوارم کمک کنند تا این مشکل برطرف شود.

سرمربی تیم جودوی نابینایان و کم‌بینایان کشورمان ادامه داد: ما باید تیم دوم برای جایگزین کردن ستاره‌ها داشته باشیم و این نیازمند بودجه لازم است. مشکلات اقتصادی کنونی سد راه برطرف کردن این مشکل است و ورزشکاران نابینا و کم‌بینای ما در اقلیت هستند و سالن و مکان تمرین برای آنان فراهم نیست. برخی از آنان با جودوکاران سالم تمرین می‌کنند که ممکن است برای جودوکاران نابینا و کم بینا آسیب‌زا باشد.

حاج‌یوسف‌زاده در زمینه برطرف کردن چنین مشکلاتی گفت: در حالی که ما از کمبود بودجه برای تشکیل تیم دوم رنج می‌بریم لازم است شرایطی فراهم شود تا ورزشکارانی که مشکل بینایی دارند در فدراسیون نابینایان و تیم‌های تحت نظر این فدراسیون جذب شوند و این کار در مورد وحید نوری، قهرمان وزن ۹۰- کیلوگرم این دوره از مسابقات به خوبی مثمرثمر بود. این سیاست در شرایط کنونی در کشورهای ازبکستان و کره جنوبی در حال اجراست.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در کشور پرتغال گفت: در بازگشت به ایران باید نشستی با رئیس انجمن جودو و مسئول فنی نابینایان داشته باشیم تا نسبت به حضور تمام افراد تیم در مسابقات جهانی تصمیم گیری شود. البته فکر کنم تیم ناقص اعزام شود و ما نتوانیم با ترکیب کامل در این بازی‌ها شرکت کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار