فوتبال جهان| محکومیت هافبک سابق یوونتوس به پرداخت غرامت ۱۸ میلیون یورویی به چلسی

فوتبال جهان - هافبک رومانیایی سابق تیم فوتبال یوونتوس به پرداخت غرامتی سنگین به آبی‌پوشان لندن محکوم شده است.

، آردیان موتو باید به عنوان غرامت ۱۷ میلیون یورو به باشگاه چلسی بپردازد چرا که فرجام خواهی او نسبت مجازات او از سوی فیفا، توسط دیوان حقوق بشر اروپا پذیرفته نشد.

موتو در ماه اکتبر سال ۲۰۰۴ تست دوپینگی داد که مشخص شد که او از ماده مخدر کوکایین استفاده کرده است و به سبب آن ۷ ماه محروم شد. متعاقب این ماجرا، باشگاه چلسی قرارداد موتو را به خاطر تخطی از مفاد این قرارداد فسخ کرد و او بعد از پایان محرومیتش با یوونتوس قرارداد بست و باشگاه چلسی از او به فیفا شکایت کرد و خواهان دریافت غرامت شد.

سال ۲۰۰۸ واحد حل اختلاف فیفا حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه موتو باید به عنوان غرامت ۱۷ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۹۰ یورو به باشگاه چلسی بپردازد که بخشی اعظم مبلغی بود که آبی‌های لندن برای خرید او از پارما پرداخته بودند.

۵ سال بعد، واحد حل اختلاف فیفا اعلام کرد که دو باشگاه یوونتوس و لیورنو باید این غرامت را بپردازند چرا که موتو در ابتدا به دلیل نبود سهمیه جذب بازیکنان فاقد مجوز کار از سوی اتحادیه اروپا، امکان پیوستن به یوونتوس را نداشت و به لیورنو رفت. این حکم اما دو سال بعد توسط دادگاه داوری در ورزش (CAS) رد شد و بار دیگر خود بازیکن مجرم اصلی این پرونده شناخته شد. به این ترتیب موتو آخرین شانس خود برای تبرئه شدن را با فرجام خواهی از دیوان حقوق بشر اروپا امتحان کرد.

این سازمان هم اما فرجام خواهی موتو را رد کرده و به این ترتیب به نظر می‌رسد که او چاره‌ای جز پرداخت غرامت تعیین شده به چلسی ندارد غرامتی که او تأکید کرده توانایی مالی پرداخت آن را ندارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار