حمیدرضا آصفی: فیفا پیش از این هم برای پرداخت دستمزد کی‌روش به ما کمک کرده است/ جلسه خوبی با اینفانتینو داشتیم

حمیدرضا آصفی، مشاور عالی بین‌الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید که نشست مشترک او و مهدی تاج با اینفانتینو نتایج ارزشمندی به همراه داشته است.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمیدرضا آصفی در خصوص ملاقات روز گذشته خودش و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) گفت: پس از مسابقات جام جهانی از فیفا درخواست کردیم که بخشی از درآمدهای معوقه فدراسیون فوتبال ایران را پرداخت کنند تا بتوانیم به منابع لازم دسترسی داشته باشیم. همچنین موضوع میزبانی از مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ از دیگر مسائل حائز اهمیت بود که دنبال می‌شد. بر همین اساس حدود یک ماه پیش درخواست ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال را ارائه دادیم و در این راستا که به منظور این ملاقات، سفر جداگانه‌ای صورت نگیرد، خوشبختانه موافقت شد. پیش از جلسه کمیته مسابقات فیفا در همین سفر، ملاقات رئیس فدراسیون فوتبال ایران و اینجانب با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال هم صورت گرفت.

مشاور عالی بین الملل فدراسیون فوتبال در تشریح دستاوردهای این نشست اظهار داشت: دو موضوع مهم مورد نظر فدراسیون در این جلسه از سوی فدراسیون فوتبال ایران مطرح شد. مسئله اول همان دریافت مطالبات بود که خوشبختانه با نظر موافق آقای اینفانتینو مقرر شد بخشی از اعتبارات موجود ما برای مصارف جاری مثل مسابقات تدارکاتی و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. پیش از این هم فیفا در پرداخت مطالبات آقای کی‌روش کمک‌های مشابهی از طریق اعتباراتی که داشتیم، انجام داده بود و خوشبختانه باز هم شاهد همکاری فدراسیون جهانی فوتبال در این زمینه هستیم. موضوع دیگر مسئله میزبانی از مسابقات فوتسال بود که به هر صورت با توجه به جایگاه و موقعیت فوتسال ایران در جهان همچنین امکانات موجود، معتقدیم جمهوری اسلامی ایران شایستگی این میزبانی را دارد. 

آصفی افزود: در بحث میزبانی مسابقات ۲۰۲۰ فوتسال البته ایران رقبایی نیز خواهد داشت و شرایط تمامی کشورهایی که درخواست میزبانی دارند، در این نشست مطرح شد، اما هیچگونه تصمیم گیری صورت نگرفت و پاسخ مثبت یا منفی اعلام نشد. این مسئله نیز در نشست مشترک آقایان تاج و اینفانتینو مورد بررسی قرار گرفت و ما درخواست خودمان را ارائه دادیم، اما فیفا اعلام کرد که تصمیم‌گیری در این خصوص در جلسات بعدی صورت می‌گیرد و فعلاً هیچ پاسخی به درخواست‌ها داده نشده است. رئیس فیفا هم تصریح کرد که کارشناسان در حال بررسی شرایط کلیه کشورهای درخواست کننده برای میزبانی هستند.

وی عنوان کرد: نشست آقای تاج با اینفانتینو نتایج ارزشمندی به همراه داشته و خصوصاً در موضوع دریافت مطالبات به بخشی از اهداف خودمان رسیده‌ایم و به طور کلی جلسه خوبی برگزار شد.

آصفی در پاسخ به پرسشی پیرامون سایر موارد بحث شده در این نشست خاطرنشان کرد: هیچگونه موضوعی به جز این دو مورد بحث قرار نگرفت و فقط دو مبحثی که در بالا مطرح شد در این جلسه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار