گزارش روزنامه قطری درباره دیدار پرسپولیس و السد؛ آمار خوب ژاوی و همبازیانش مقابل تیم‌های ایرانی

روزنامه الرایه قطر در گزارشی به تاریخ دیدارهای تیم فوتبال السد مقابل تیم‌های ایرانی اشاره کرد که نماینده قطر، عملکرد موفقی داشته است.

، تیم فوتبال پرسپولیس روز سه‌شنبه هفته جاری در دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه جاسم بن حمد قطر، میهمان السد و یاران ژاوی هرناندز خواهد بود.

روزنامه الرایه قطر در گزارشی آماری پیرامون این مسابقه نوشت: آمار تقابل‌های دو تیم و نیز دیدار السد برابر تیم‌های ایرانی، نشان‌دهنده برتری نماینده قطر است.

در این گزارش آمده است: در مرحله نیمه‌نهایی این دوره از رقابت‌ها، السد و پرسپولیس دومین تجربه حضور در نیمه‌نهایی را سپری می‌کنند. السد در سال ۲۰۱۱ به نیمه نهایی رسید و با شکست سامسونگ کره به فینال صعود کرد، اما پرسپولیس فصل گذشته برای نخستین بار به نیمه‌نهایی رسید و با شکست مقابل الهلال عربستان، از دور رقابت‌ها حذف شد. این سومین بازی پرسپولیس و السد در فصل جاری است. آنها در مرحله گروهی مقابل هم قرار گرفتند که السد در دوحه با سه گل پیروز شد و پرسپولیس در تهران با یک گل به پیروزی رسید.

از سوی دیگر، تاریخ نشان‌دهنده برتری السد برابر تیم‌های ایرانی، خصوصاً در مراحل حذفی است. السد در سال ۲۰۱۱ و در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر سپاهان ایران قرار گرفت که به دلیل تخلف باشگاه سپاهان در استفاده از بازیکن غیرمجاز، در بازی رفت با نتیجه سه بر صفر  پیروز اعلام شد. در مسابقه برگشت، سپاهان در دوحه با نتیجه دو بر یک پیروز شد، اما در مجموع از  این مسابقات کنار رفت و نماینده قطر صعود کرد.

دومین تقابل السد با یک تیم ایرانی در مراحل حذفی به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد. سفیدپوشان در مرحله یک‌هشتم نهایی برابر فولاد قرار گرفتند که بازی رفت در دوحه با تساوی بدون گل تمام شد، اما السد در بازی برگشت مقابل میزبان خود به تساوی ۲-۲ رسید و باز هم صعود کرد. همچنین در مسابقات این دوره السد موفق شد استقلال ایران را از گردونه مسابقات خارج کند.

در سوی دیگر پرسپولیس هم سابقه دو بار رویارویی با تیم‌های قطری در مراحل حذفی را داشته است. آنها فصل گذشته در یک‌هشتم نهایی الدحیل را شکست دادند و در این فصل باز هم در دیدار برابر الدحیل پیروز  شدند تا در هر دو تقابل با قطری‌ها در مراحل حذفی، عملکرد موفقی داشته باشند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار