ملی‌پوش تیم وزنه‌برداری معلولان: شاید در پارالمپیک ۲۰۲۰ در یک وزن بالاتر رقابت کنم

امیر جعفری، ملی‌پوش تیم وزنه‌برداری معلولان گفت: این امکان دارد که در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در وزن جدید و در ۶۵ کیلوگرم وزنه بزنم.

خبرنگار ورزشی ، امیر جعفری درباره شرایطش برای حضور در مسابقات وزنه‌برداری بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اظهار داشت: در این مدت تمرینات به صورت منظم پیگیری شد، هرچند به خاطر سفر طولانی مدتی که به ژاپن داشتیم کمی دچار وقفه شدیم، اما در این مدت کوتاه سعی کردیم با یک ریکاوری مناسب برگردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از کسب نتیجه‌ای که در یک دسته بالاتر در مسابقات آسیا و اقیانوسیه به دست آورد راضی است یا نه؟ گفت: در این مسابقات در وزن غیر تخصصی خودم برای کسب رنکینگ پارالمپیک وزنه زدم  وبه همین دلیل موفق به کسب مدال نشدم.

ملی‌پوش دسته ۵۹ کیلوگرم پاراوزنه‌برداری ایران در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا درباره علت تغییر وزنش و اینکه نسبت به وزنه‌برداران وزن ۶۵ کیلوگرم فاصله وزنی زیادی داشت و تنها حدود ۸۰۰ گرم بیشتر ۶۰ کیلوگرم بود، گفت: این تصمیم کادرفنی بود تا در این وزن هم بتوانم رنکینگ را به دست آورم.

وی در پاسخ به این سوال که در پارالمپیک قرار است در چه وزنی وزنه بزند گفت: هنوز قطعی نشده است، اما امکان دارد در وزن جدید و در ۶۵ کیلوگرم وزنه بزنم.

جعفری در خصوص این که به نظر می‌رسید با وزنه‌هایی که در این دسته ثبت کرده است، می‌توانست در ۵۹ کیلوگرم به راحتی به مدال برسد گفت: امیدوارم با توجه به شرایط بدنی که دارم، در وزن جدید به رکوردهای بهتری دست پیدا کنم. در ژاپن من یک وزنه‌بردار ۵۹ کیلوگرم بودم، اما اختلاف زیادی با وزنه‌برداران دسته ۶۵ کیلوگرم ندارم و می‌توانم با یک برنامه‌ریزی مناسب تا زمان باقی مانده تا پارالمپیک ۲۰۲۰ به رکوردهای خوبی برای رفتن روی سکوی مسابقات برسم.

وی با بیان اینکه در جاکارتا در ۵۹ کیلوگرم وزنه خواهد زد، تصریح کرد: امیدوارم مدال‌های طلا و نقره این وزن با توجه به حضور من و یوسفی به ایران برسد. حریف چینی وزنه‌بردار خوبی است و سایر رقیبان هم قابل احترام هستند، اما به نظر می‌رسد رقابت اصلی بین ما سه نفر باشد. تلاش می‌کنیم سکوهای اول و دوم به ایران برسد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار